Festiwal Wisły ~ Okiem obiektywu

Festiwal Wisły

Pięć dni z Królową Polskich Rzek - Wisłą. Tradycja, przygoda, zabawa, koncerty, pokaz rzecznego rzemiosła i bogactwa nadwiślańskich smaków. Wszystko to zobaczyć możesz na Festiwalu Wisły.
 
Festiwal Wisły w Toruniu
 
Festiwal Wisły
to okazja do spotkania z tą magiczną rzeką, jej tradycją, kulturą i dziedzictwem, jakim są choćby drewniane płaskodenne jednostki, znane na Wiśle od wieków. Większe szkuty, dubasy, galary i baty, którymi kiedyś spławiano Wisłą towary i transportowano wybierany z dna piasek, a także mniejsze, służące głównie do połowu ryb, pychówki, lejtaki, łodygi, zwane czasem nieszawkami. Każdą z tych łodzi, udoskonalanych przez wieki, można podczas Festiwalu popłynąć oraz poznać jej budowę.
 
 
Istotą festiwalu kulturowego, a do takich Festiwal Wisły się zalicza, jest osadzenie w tradycji. A tradycje wiślane są przeogromne! I dotyczą całej Polski. Każde miasto nadwiślańskie, miejscowość, wioska ma swoje dzieje związków z Wisłą, które warto dziś, gdy Wisła staje się coraz popularniejsza, prezentować i przypominać. To misja i kierunek rozwoju Festiwalu Wisły zainicjowanego w Roku Rzeki Wisły 2017.
 
 
Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA