100 razy Toruń na 100-lecie niepodległości Polski ~ Okiem obiektywu

100 razy Toruń na 100-lecie niepodległości Polski

To zadanie, którego podjęli się toruńscy fotoamatorzy dla uczczenia 100-lecia niepodległości Polski. Pomysłodawcą wyzwania jest Małgorzata Kos, której udało się namówić 100 lokalnych fotoamatorów do wykonania serii zdjęć naszego miasta.
100 razy Toruń na 100-lecie niepodległości Polski
Niezwykłość tego zadania polega na tym, że każdy z uczestników otrzymał w drodze losowania mapkę, będącą fragmentem planu całego Torunia w jego administracyjnych granicach. Wylosowana mapka wytycza teren indywidualnej realizacji zadania. Termin wykonania zadania ustala sam uczestnik, a sposób podejścia do robienia zdjęć całkowicie jest pozostawiony jego kreatywności.


Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem. Te szczególne indywidualne spacery stworzyły możliwość zobaczenia Torunia z nowej perspektywy. Dały także poczucie odbycia podróży w nieznane. No bo iluż torunian wie, gdzie jest Abisynia, Piaski, Nagus, Krowieniec, Kępa Wiesego i cmentarz dla zwierząt? Fotografom na pewno nie uda się pokazać wszystkich zdjęć. Jednak te zaprezentowane w albumach z pewnością potwierdzą, jak ciekawym miastem jest Toruń i jak bardzo urokliwe, choć często niedoceniane są jego fragmenty.