Świat według Kiepskich. Ponad dwadzieścia lat na antenie ~ Okiem obiektywu

Świat według Kiepskich. Ponad dwadzieścia lat na antenie

Ten serial dzieli widzów jak żaden inny. Polacy są jego fanatycznymi wielbicielami lub zadeklarowanymi krytykami. Tak silna emocjonalna linia podziału przebiega chyba jedynie w polskiej polityce. 
Seria produkowany jest od 1999 roku (co czyni go drugim, po „Klanie”, najdłużej emitowanym polskim serialem). Miał być odpowiedzią na popularny amerykański sitcom „Świat według Bundych”. I chyba nawet mu się to udało, bo choć o jego poziomie można mówić różne rzeczy, niezaprzeczalnie wciąż cieszy się popularnością.

Niewielu z Was pewnie wie, iż Świat według Kiepskich ma swój odpowiednik na Ukrainie. Niepruchi (ros. Непрухи) emitowany jest przez TRK Ukraina od 13 listopada 2010 roku. Fabuła tego serialu powstała w oparciu o polską produkcję zachowuje wszystkie niemal znamiona pierwowzoru, czyli odpowiedniki niemal każdej z głównych postaci wraz z takim samym rozwojem akcji. Zdjęcia do odcinków ukraińskiej wersji kręcone były w Polsce, w tym samym miejscu co Świat według Kiepskich - we Wrocławiu.


Ukraiński odpowiednik doczekał się zaledwie ośmiu pilotażowych odcinków, które zostały wyemitowane w telewizji. Po bardzo niskich wynikach oglądalności zdecydowano o zakończeniu emisji serialu.