Zaczęło się od Roswell | Kosmiczne Wylatowo

Zaczęło się od Roswell | Kosmiczne Wylatowo

Światowy Dzień UFO obchodzony jest drugiego lipca, w rocznicę katastrofy nieznanego obiektu latającego niedaleko miasta Roswell w amerykańskim stanie Nowy Meksyk.
Polskie Roswell
Zdaniem niektórych ufologów, ten tajemniczy obiekt był statkiem kosmicznym należącym do przybyszów z kosmosu. Amerykańska armia twierdzi, że był to eksperymentalny balon; sprawa do dziś budzi kontrowersje. Członkowie organizacji ufologicznych zachęcają do wymiany informacji na temat nieznanych obiektów latających; doniesienia świadków zamieszczane są na oficjalnej stronie internetowej Światowego Dnia UFO.
Zone Null Mogilno
Niektórzy entuzjaści twierdzą, że lądowania obcych na Ziemi miały miejsce z całą pewnością. Zdaniem sceptyków nie ma na to żadnych wiarygodnych dowodów. Niezależni eksperci podkreślają, że UFO to nie tylko domniemane statki kosmiczne należące do obcych cywilizacji, ale wszystkie niezidentyfikowane obiekty latające, niekoniecznie pozaziemskiego pochodzenia.

W regionie kujawsko-pomorskim również mieliśmy kilka dziwnych przypadków, które tłumaczone były działaniami istot pozaziemskich. Najbardziej znanym są piktogramy na polu w Wylatowie. Pierwszy pojawił się tu latem 2000 roku. Od tamtego czasu wieś przyciąga rzesze turystów, badaczy, ufologów i organizacji "ufologicznych".
Kosmiczne Wylatowo trafiło na listę 15 największych atrakcji województwa kujawsko-pomorskiego opublikowaną przez "Newsweek".