Dzień Myśli Braterskiej ~ Okiem obiektywu

Dzień Myśli Braterskiej

Równo 160 lat temu - 22 lutego 1857 roku urodził się założyciela skautingu, sir Robert Baden-Powell. Od 1926 roku właśnie 22 lutego obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej.

2003 rok - obóz VIII Rzeszowskiej Drużyny Harcerzy im. płk Leopolda Lisa-Kuli
 
Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego - rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.
   
Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.
 

W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.