Tymczasowy specjalista ~ Okiem obiektywu

Tymczasowy specjalista

Wraz z pojawieniem się "tymczasowych superspecjalistów" zmieniają się zasady funkcjonowania biznesu. Do tej grupy należą specjaliści i eksperci, którzy wybrali karierę pracownika niezwiązanego na stałe z żadną firmą, lecz zatrudnianego do wykonania konkretnego projektu. 

Foto: Artur Jabłoński / Exea Smart Space

Najatrakcyjniejsze oferty pracy dla specjalistów nie wiążą się już z zatrudnieniem na pełnym etacie. To właśnie im bardzo często korporacje powierzają zadania najwyższej wagi, misje o szczególnym znaczeniu, jeszcze niedawno realizowane przez etatowych pracowników albo przez firmy zewnętrzne. Zatrudnienie pracowników o wysokich kompetencjach do wykonania konkretnego projektu daje im swobodę i elastyczność, a korporacjom stwarza nowe możliwości rozwoju i wprowadzania innowacji.

Ed Trevisani dużo czasu spędza z synami – nie tylko w weekendy, ale też w zwykłe dni, kiedy chłopcy wracają ze szkoły. Poza tym jako wolontariusz opiekuje się drużyną skautów, jest członkiem rad nadzorczych organizacji pożytku publicznego i wykłada zarządzanie biznesem na uniwersytetach w rejonie Filadelfii. A wśród sąsiadów znany jest z tego, że w godzinach pracy przesiaduje na werandzie. Co ciekawe, Ed wciąż zarabia tyle, ile zarabiał najpierw jako partner w IBM, a potem w PricewaterhouseCoopers. Jednym słowem, nieźle...