Drogowcy zaopiekowali się psią rodziną, teraz szukają dla nich domu [FILM] ~ Okiem obiektywu

Drogowcy zaopiekowali się psią rodziną, teraz szukają dla nich domu [FILM]

To była dopiero niespodzianka. Grupa pracowników Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych pojechała zabrać błąkającą się sukę. Na miejscu odkryli jeszcze siedem szczeniąt. Cóż było robić - tymczasowo przygarnęli całą psią rodzinę.


Bezdomna suka błąkała się przy ruchliwej drodze na pograniczu Warszawy i Józefowa. Była osłabiona, straciła sporo sierści, tak że trudno było określić jej barwę. Pani Elżbieta, mieszkanka tej okolicy, często spotykała sukę nad Wisłą i dokarmiała. Nie mogła zdecydować się wziąć jej pod swój dach, bo ma już trzy inne czworonogi. Postanowiła namówić kogoś z pracy, by przygarnął psa. W siedzibie ZMID na ul. Sokratesa na Bielanach, bo tam pracuje pani Elżbieta, opowiedziała o wałęsającym się psie. Pracownicy postanowili przywieźć czworonoga do firmy. Pojechali po przybłędę, ale po przyjrzeniu się zwierzęciu okazało się, że jest ona matką karmiącą. Jej miotu niełatwo było znaleźć. Psiaki nie skamlały, zachowywały się tak, jakby zostały nauczone zachowania ciszy. Ktoś z pracowników znalazł je pod starą przyczepą kempingową. Siedmioro szczeniąt. Pracownicy nie mogli rozdzielać rodziny, wzięli więc wszystkie młode i matkę.


Czekają na nowy dom

Psy znalazły schronienie w ZMID. Nie mogły biegać po urzędzie, więc pracownicy i znajomi złożyli się na psi kojec i budę, które postawili przed budynkiem. Zapewnili czworonogom opiekę weterynaryjną i pożywienie. Gdy tylko mogą, zaglądają do nich i je dokarmiają. Szczenięta rosną jak na drożdżach, potrzebują więcej przestrzeni. W firmie są już dwa tygodnie.

- Sądząc po ich umaszczeniu, tata musiał być rasy husky lub malamut. Jedna z suczek ma już nowy dom. Dostała imię - Halinka - od swej nowej właścicielki. Z pozostałych trzech suczek i trzech piesków nazwaliśmy tylko jednego. Wołamy na niego Klusek, bo lubi jeść i bawić się, często się chowa. Chcemy, by wszystkie znalazły dom i trafiły do ludzi, którzy szukają czworonożnego przyjaciela. Ich mama zostaje z nami. Szczenięta będą ją mogły opuścić pod koniec sierpnia, kiedy skończą cykl szczepień - opowiada Agata Choińska, rzeczniczka ZMID. - Jeśli znajdą się osoby, które będą chciały przyjąć pieska, to proszę o kontakt - tel. 22 5691422 lub e-mail: rzecznik@zmid.waw.pl - dodaje.