Odprawa techniczna Białe Błota

Odprawa techniczna Białe Błota

Przede wszystkim - jest gorąco i sucho. Na trasie nie ma też żadnych strumieni i zbiorników wodnych, w związku z tym pamiętajcie o odpowiedniej ilości wody dla siebie i psów, ma być jeszcze cieplej niż dzisiaj.
W związku z tym jest również zagrożenie pożarowe, przestrzegam w szczególności palaczy - uważajcie z ogniem. Z tego powodu również nie będzie ogniska, nie upieczecie niestety kiełbasek Zapewnimy Wam inny poczęstunek.

Przypominam też o obowiązku prowadzenia psa na smyczy - spuszczanie psa w lesie jest zabronione! Jeśli przyuważy Was leśniczy z psem biegającym luzem, może się to skończyć co najmniej mandatem, do tego jeśli będzie to zawodnik DogTrekkingu to zawody może przerwać w trybie natychmiastowym. Dlatego za każdym razem prosimy i przypominamy.

Biuro zawodów czynne od 10:30, parking dla samochodów znajduje się nieco dalej za barem  - skręcacie przy barze w las i przejeżdżacie kilkadziesiąt metrów, parking po lewej. Jeśli się zapełni, będziemy kierować ruchem i wskazywać miejsca do parkowania.

W pakiecie startowym otrzymacie mapy w skali 1:20000 - niech Was nie zwiedzie format A4 - jest to taka sama mapa jak dla LONG A3, tylko obcięta. Skala jak zawsze, 1cm na mapie to 200m w terenie. Nie jest zbyt aktualna - weźcie to pod uwagę.

Trasy, tym razem cztery. Trzy standardowe, chociaż skrócone na dystansach MID i LONG o jeden punkt. Upał nie sprzyja bieganiu, dlatego macie trochę łatwiej. Mamy też trasę specjalną, na której startują dzieci niedowidzące i niewidome. Prośba do Was jest taka, aby ustawiać się do startu przed biało - czerwoną szarfą przez ścieżkę, zaraz za dzieciakami z opiekunami. Niech wystartują jako pierwsze.

Trasa Fitness - niecałe 10km, dużo piachu, trochę górek nawet się znajdzie. Punkty są nieco pochowane, nie zawsze na głównych ścieżkach. Trzeba poszukać, ale na pewno wszystkie znajdziecie. Szukacie siedmiu punktów 1-7, na każdym jest lampion i pisak, którym spisujecie symbol na kartę startową. Karty dostajecie w pakiecie startowym, pamiętajcie, aby je podpisać przed startem, aby później na mecie nie było zmieszania.

Trasa Mid, szukacie 11 punktów - od 1 do 12, bez punktu PK9, jest skreślony na mapie. Trudno do niego dotrzeć przez podwójny płot z czasów IIWŚ - na terenie dawnych zakładów amunicyjnych, a obecnie Zachemu. Odpuszczam Wam szukanie przejścia. Reszta spraw wiadomo - spisujecie punkty pisakami, każdy na swoją kartę. Na jednym z punktów może ktoś Wam w tym pomagać :) Macie do przebycia jakieś 18km.

Trasa Long -Wam wypadają dwa punkty, skreślone na mapie. Mimo to doświadczycie piaszczystego koszmaru. Do zdobycia 16 punktów. Będziecie odprawiani w biurze zawodów indywidualnie.

Docierając do mety przychodzicie do biura zawodów, oddajecie kartę startową i czekacie na dekoracje i losowanie.

Dekorację zwycięzców zrobimy jak zawsze - po powrocie większości uczestników z danego dystansu, zwykle jest to dystans rodzinny i fitness, teraz dojdzie jeszcze trasa specjalna, a zaraz potem trasa mid. Potem będzie losowanie nagród wśród wszystkich uczestników - kurtki Viking, maski Reusch, skarpety i zniżki na buty Meindl. Warunkiem otrzymania nagrody jest przebywanie na terenie Biura Zawodów lub na trasie.

To chyba wszystko - do zobaczenia na starcie!