Odprawa techniczna Białe Błota

Odprawa techniczna Białe Błota

Przede wszystkim - jest gorąco i sucho. Na trasie nie ma też żadnych strumieni i zbiorników wodnych, w związku z tym pamiętajcie o odpowiedniej ilości wody dla siebie i psów, ma być jeszcze cieplej niż dzisiaj.
W związku z tym jest również zagrożenie pożarowe, przestrzegam w szczególności palaczy - uważajcie z ogniem. Z tego powodu również nie będzie ogniska, nie upieczecie niestety kiełbasek Zapewnimy Wam inny poczęstunek.
Przypominam też o obowiązku prowadzenia psa na smyczy - spuszczanie psa w lesie jest zabronione! Jeśli przyuważy Was leśniczy z psem biegajacym luzem, może się to skończyć co najmniej mandatem, do tego jeśli będzie to zawodnik DogTrekkingu to zawody może przerwać w trybie natychmiastowym. Dlatego za każdym razem prosimy i przypominamy.
Biuro zawodów czynne od 10:30, parking dla samochodów znajduje się nieco dalej za barem  - skręcacie przy barze w las i przejeżdżacie kilkadziesiąt mietrów, parking po lewej. Jeśli się zapełni, będzie kierować ruchem i wskazywać miejsca do parkowania.

Trasy, tym razem cztery. Trzy standardowe, chociaż skrócone na dystansach MID i LONG o jeden punkt. Upał nie sprzyja bieganiu, dlatego macie trochę łatwiej. Mamy też trasę specjalną, na której startują dzieci niedowidzące i niewidome. Prośba do Was jest taka, aby ustawiać się do startu przed biało - czerwoną szarfą przez ścieżkę, zaraz za dzieciakami z opiekunami. Niech wystartują jako pierwsze.

Trasa Fitness - niecałe 10km, dużo piachu, trochę górek nawet się znajdzie. Punkty są nieco pochowane, nie zawsze na głównych ścieżkach. Trzeba poszukać, ale na pewno wszystkie znajdziecie. Szukacie siedmiu punktów, na każdym jest lampion i pisak, którym spisujecie symbol na kartę startową. Karty dostajecie w pakiecie startowym, pamiętajcie, aby je podpisać przed startem, aby później na mecie nie było zmieszania.
Trasa Mid, szukacie 11 punktów - od 1 do 12, bez punktu PK9, jest skreślony na mapie. Trudno do niego dotrzeć przez podwójny płot z czasów IIWŚ - na terenie dawnych zakładów amunicyjnych, a obecnie Zachemu. Odpuszczam Wam szukanie przejścia. Reszta spraw wiadomo - spisujecie punkty pisakami, każdy na swoją kartę
Trasa Long -