Finał - już tuż, tuż. Wąbrzeźno zaprasza!

Finał - już tuż, tuż. Wąbrzeźno zaprasza!

Wąbrzeźno - już tuż, tuż !

W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejną edycję Pucharu Bałtyku. Tym razem zawitamy do Wąbrzeźna, gdzie w ramach Wąbrzeźno Mobility Week odbędą się zawodu Nordic Walking na dwóch koronnych dystansach 5 km i 10 km.


Od kilku dni Wąbrzeźnie (woj. kujawsko-pomorskie) odbywa się szereg ciekawych incjatyw które odbywają się w ramach projektu Wąbrzeźno Mobility Week 2013 (Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu) które zostały przygotowane m. in. z Urzędem Miasta Wąbrzeźno które mają na celu zmianę niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wyboru ekologicznych środków przemieszczania się (Nordic Walking, jogging, jazda na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej).

Finałem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Wąbrzeźnie będzie Puchar Bałtyku w Nordic Walking

KONKURS - Baw się startując

Dla wszystkich uczestników Pucharu Bałtyku w Wąbrzeźnie przygotowaliśmy specjalny konkurs. Chcesz, by Cię zauważono? Nie boisz się wyzwań? Dobra zabawa to Twoje drugie imię? Weź udział w specjalnym konkursie przygotowanym wspólnie z Hotelem i Restauracją "STOPKLATKA" i wystąp podczas Pucharu Bałtyku Nordic Walking w Wąbrzeźnie w unikalnym przebraniu!Namów koleżanki i kolegów z pracy na wspólny udział w zawodach Nordic Walking w Wąbrzeźnie i zaznaczcie swoją odrębność, wymyślając dla siebie wyjątkowe filmowe przebranie. Charlie Chaplin, Leon Zawodowiec, Superman, czy kapitana Jacka Sparrowa – dajcie się ponieść wyobraźni!

Jedna osoba, które wystartuje w najciekawszym przebraniu, w nagrodę otrzyma Voucher o wartości 100 zł do wykorzystania Hotelu i Restauracji "STOPKLATKA".

Duży zamek przygód

Wychodząc naprzeciw wszystkim rodzicom, wspólnie z firmą Hippo Kids (www.hippokids.pl) podczas trwania zawodów, funkcjonować będzie przedszkole - opieka nad dziećmi podczas trwania imprezy. Strefa malucha zlokalizowana będzie bezpośrednio w strefie startu i mety (Amfiteatr - Podzamcze)Trasa

Zaproponowane dystanse, pomogą poprawić kondycję fizyczną, a jednocześnie sprawią, że udział w zawodach jest możliwy dla każdego kto chociaż trochę posmakował chodzenia z kijami. Jedno okrążenie wynosi 5000 metrów (nawierzchnia asfaltowa - 80 %, nawierzchnia gruntowa - 20 %).

Część trasy poprowadzona będzie w pobliżu ruin biskupiego zamku nad Jeziorem Zamkowym. Zamek został wzniesiony przez biskupa Hermana von Prizna na początku XIV wieku w stylu gotyckim. 

 
Losowanie nagród

Wśród wszystkich zawodników Pucharu Bałtyku w Wąbrzeźnie oraz imprez towarzyszących odbędzie się losowanie 80-ciu zestawów nagród. Jest szansa aby każdy z Was był tym szczęśliwcem.

Biuro zawodów

Amfiteatr (Podzamcze) ul. Łabędzia w Wąbrzeźnie. Biuro funkcjonuje od godz. 8.00

10:00 - Start Rajdu Nordic Walking [15 km]
11:00 – 11:15 Otwarcie imprezy, pokaz prawidłowej techniki Nordic Walking
11:30 Start na dystansie 5 i 10 km
14:00 Start Biegu - Wąbrzeska Piątka
15.00 Start Pucharu Polski Dog Walkathon


Projekt „Wąbrzeźno Mobility Week” współfinansowany jest ze środków Gmina Miasta Wąbrzeźno oraz środków Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej