DogTrekking Lubniewice woj. Lubuskie

DogTrekking Lubniewice woj. Lubuskie

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Polskiej Ligi DogTrekkingu, która odbędzie się na terenie gminy Lubniewice, w ośrodku wypoczynkowym LAGUNA w sobotę 28.09.2013 r. o godz 09.00.                                                                                                                                                                                           

Gmina Lubniewice jest jedną z najmniejszych gmin województwa lubuskiego. Jej atutami są  specyficzny uzdrowiskowy mikroklimat oraz  dobrze rozwinięta sfera usług turystycznych,  które przyczyniły się do tego, że od lat Lubniewice zwane są TURYSTYCZNĄ PERŁĄ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO.

Malowniczo położone Lubniewice na przesmyku dzielącym dwa jeziora Lubiąż i Krajnik, pośród bezkresnych lasów od lat przyciągały rzesze turystów. To tutaj swój początek biorą liczne szlaki piesze i  rowerowe poprowadzone przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo zakątki.
Trasa będzie biegła głownie szlakami turystycznym wokół jeziora Lubniewsko.W obrębie szlaku znajduje się punkt widokowy „Domek na Wodzie” – kryty pomost widokowy, z którego można podziwiać jezioro Lubniewsko, teren Uroczyska z licznymi, malownicze wąwozy jak również słowiańskie grodzisko czy Rybakówka, przy której  można przyjrzeć się hodowli ryb oraz zobaczyć budowle piętrzące wodę.


Przewidziane są trzy kategorie startowe: kobiet, mężczyzn i rodzinna oraz trzy dystanse:
FITNESS (ok. 13 km), MID (ok. 23 km) oraz LONG (ok. 35 km).

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom. Dla najlepszych przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody!

więcej w zakładce 28.09 Lubniewice