Projekt medalu - Wąbrzeźno European Mobility Week

Projekt medalu - Wąbrzeźno European Mobility Week

Przedstawiamy Wam projekt medalu medalu jaki każdy uczestnik zarówno zawodów Nordic Walking jak i Biegu "Wąbrzeska Piątka" otrzyma na mecie podczas imprez w ramach Wąbrzeźno Mobility Week 2013 (Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu).


W dniach 16-22 września 2013 roku do Wąbrzeźna zawita szereg inicjatyw.

Zawody Nordik Walking jak i Bieg "Wąbrzeska Piątka" będą punktem kulminacyjnym przygotowanych atrakcji, ponieważ odbędą się przeddzień Europejskiego Dnia Bez Samochodu (zapoczątkowany we Francji w 1998r jako przekonanie mieszkańców by zrezygnowali z samochodu i przesiedli się na rower czy do komunikacji miejskiej).

W ramach Wąbrzeźno
European Mobility Week 2013 przygotowane zostaną:
  • 14.09.2013 - Wąbrzeski Alleycat – rodzaj zawodów rowerowych odbywających się w normalnym ruchu miejskim. Wygrywa ta osoba, która zaliczy wszystkie zadania w jak najszybszym czasie.

  • 15.09.2013 - I Wąbrzeska Masa Krytyczna – polega na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto pod hasłem: „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”.

  • 21.09.2013 – Puchar Bałtyku w Nordic Walking & Bieg „Wąbrzeska Piątka”
  • 22.09.2013 - Cross-country Wąbrzeźno Eliminator MTB - to bardzo popularne na zachodzie Europy i mocno rozwijające się w Polsce miejskie sprinty eliminacyjne MTB. Sprinterskie wyścigi eliminacyjne to niewątpliwie przyszłość kolarstwa górskiego. Szybkość, dynamika, walka ramię w ramię - tego wszystkiego będą mogli doświadczyć zawodnicy Wąbrzeskiego Eliminatora MTB. Zawody są przewidziane dla osób powyżej 17 lat (od kategorii junior wzwyż). Prowadzone będą dwie kategorie: kobiety open oraz mężczyźni open. Ponadto wśród panów będzie pod kategoria Masters (rocznik 1978 i starsze).