Śladami Chopina - Chopin w Toruniu

Śladami Chopina - Chopin w Toruniu

30 września br. mieliśmy przyjemność organizować Grę Miejską "Śladami Chopina" w Toruniu.


Gra miejska to nowa forma edukacji i rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gry miejskiej jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów.

Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki do rozwikłania tajemnicy. Etap uliczny Gry Miejskiej to niezwykły spacer po mieście, przypominający wejście w inny wymiar lub przelot wehikułem czasu. Drużyna, która pierwsza rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa.

       Portret Fryderyka Chopina

Tematyka Gry Miejskiej oparta była na autentycznych wydarzeniach z biografii Fryderyka Chopina i jego pobytu w Toruniu. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy odkryli w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuli się turystami w swoim codziennym otoczeniu.

Do zabawy przystąpili chętni w każdym wieku. W zmaganiach walczyły drużyny składające się z przyjaciół, rodzin, ekipy klasowych i studenckich, z których zwycięska otrzymała nagrody.

Projekt "Śladami Chopina" współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Torunia oraz środków Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.