Waganiec DogTrekking ~ Okiem obiektywu

Waganiec DogTrekking


Foto: Grzegorz Sobolewsk

W sobotę 26 maja 2012 odbędzie kolejna edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu wchodzącego w skład Polskiej Ligi DogTrekkingu.

"wyjdź z psem na spacer - DogTrekking 10/25/50 km"

Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji jaką jest DogTrekking a zarazem gospodarzem będzie Gmina Waganiec a spotkamy się przy zabytkowym (drewnianym) i urokliwym kościółkiem w Przypuście z 1321 roku. Przypust to miejsce szczególne. To właśnie te i inne okolice opisał Edward Stachura, na kartach swojej pierwszej powieści pod tytułem „Cała jaskrawość” (pierwsze wydanie 1969 r.).


"Kościół, położony jest, na dość wysokim wzgórzu, u którego stóp rozciąga się głęboki wąwóz, stanowiący pozostałość po jakimś lodowcu. Takie Pieniny w skali mikro. (...) wraz z kompanem, przebywając w tym miejscu zobaczyli, że na podwórzu kościelnego stoi stary, dawno nieużywany, konny karawan pogrzebowy. Postanowili więc ten karawan od niego kupić za 100 zł, plus ewentualnie dwie butelki wódki, gdyby się nie chciał na sprzedaż zgodzić. Zamierzali go uroczyście przystroić, podpalić i puścić z impetem w dół wąwozu. Zakup jednak musieli odłożyć w czasie (na dwa tygodnie) z powodu braku odpowiednich funduszy na jego finalizację" - E. Stachura "Cała Jaskrawość"

Daniel Olbrychski - "Cała Jaskrawość"

W trakcie zawodów po raz pierwszy przygotowane będą specjalne dwa Punkty Kontrolne (Check Point). W momencie dotarcia uczestników do Punktu Kontrolnego (PK) - zanotowany zostanie czas przybycia a następnie uczestnicy systematycznie transportowani będą promem rzecznym na drugi brzeg Wisły (długość przeprawy 600 metrów), gdzie nastąpi dalsza rywalizacja.


Przeprawa promowa w Nieszawie

Już uruchomiony jest formularz zapisów przez Internet. Zapisy możliwe są również na miejscu zawodów - www.dogtrekking.org.pl/p/zapisy.html

Więcej informacji, regulamin, zapisy na stronie WWW - www.dogtrekking.org.pl