Woda ~ Okiem obiektywu

WodaWoda - niezbędna do normalnego przebiegu przemiany materii każdego psa, często jest jednak niedoceniana i właściwie niewiele osób poświęca jej wiele uwagi. Warto pamiętać, że podobnie jak u człowieka, masę ciała dorosłego psa w 50-60 procentach stanowi woda, u szczeniaków jest to nawet 80 procent.

Zwykle przed każdym spacerem DogTrekkingowym, nerwowa atmosfera panująca przed startem a co za tym idzie wielka nerwowość i podekscytowanie psów, uniemożliwia namówienie psa do wypicia wody. Najprostszym sposobem wydaje się być "zabarwienie" wody niewielką ilością mięsa, karmy a najlepiej krwią. Ten niewielki zabieg sprawi, iż pies chętnie wypije podaną mu wodę.

W przypadku spacerów z psem, należy pamiętać nie tylko o odpowiednim nawodnieniu przed startem lecz także po powrocie na metę.

Jeśli mamy techniczną możliwość, postarajmy się zabierać dla swoich psów wodę którą piją na co dzień, unikniemy tym samym możliwych rozstrojów żołądkowych naszego psa.

W przypadku długich marszów DogTrekkingowych istotne jest pojenie psa także w jego trakcie. W ekwipunku każdego DogTrekkingowca znaleźć się powinna także poręczna i lekka miska. Idealna miską wydaje się być miska turystyczna bowldog™ gdyż jej waga to jedynie 17 gram a zmieści się nawet w kieszeni. Miska jest cienka jak papier, a zarazem bardzo elastyczna. Z łatwością można zmienić ją w stabilną miskę o regularnym kształcie.


Miska turystyczna BowlDog dostępna jest w sklepie internetowym HUSOSKY Dog Equipment

Miło jest nam także poinformować, iż do puli nagród, podczas rozgrywanych do końca roku na terenie całej Polski zawodów DogTrekkingowych, znajdą się również takie miski.