Żywa lekcja Historii w Toruniu - Gra Miejska Śladami Herberta

Żywa lekcja Historii w Toruniu - Gra Miejska Śladami Herberta


W piątek 14 października br. w Dniu Święta Edukacji Narodowej, wraz z Urzędem Marszałkowskim województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotowaliśmy - "Żywą lekcję historiiM" dla wszystkich nauczycieli i uczniów toruńskich szkół, którzy w ten dzień chcieliby spędzić czas wolny od nauki, w sposób kreatywny.

Tematyką Żywej lekcji historii - GRY MIEJSKIEJ, będzie Zbigniew Herbert.

Gra Miejska "Śladami Herberta" oparta jest na autentycznych wydarzeniach z biografii Zbigniewa Herberta i jego studenckiego pobytu w Toruniu z lat 1947-1951. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy będą odkryć w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Gra Miejska łączy dobrą zabawę z poznawaniem historii.

W zabawie udział może wziąć każdy. Mogą to być drużyny składające się z przyjaciół, rodzin, ekipy klasowe, studenckie itd. Gra Miejska jest wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu!

"MIASTO TO PLANSZA - wejdź do GRY"

GRA MIEJSKA - to nowa forma edukacji i rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gry miejskiej jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów..

START ŻYWEJ LEKCJI HISTORII 14 października 2011 godz. 12.04 przy Fontannie - Park Miejski na Bydgoskim. Dla zwycięzców czekają nagrody.

Projekt "Śladami Herberta" dofinansowany jest ze środków województwa Kujawsko-Pomorskiego


RAPORT MEDIALNY z Gry Miejskiej "Śladami Herberta" rozegranej w Roku Herbertowskim (2008)
--- Raport medialny. Śladami Herberta 2008

PRESS PACK
--- Fan Page (Facebook)
--- Plakat promocyjny

Więcej informacji udzieli Grzegorz Chudzik - tel.kom. +48 607-504-378