Druga edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego ... już za nami ~ Okiem obiektywu

Druga edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego ... już za nami

TRACK trasy Long zrobiony przez Zbyszka Skupińskiego [mtb3x.pl]


Już po raz drugi, sobotę 31 lipca, miłośnicy biegu z psem na orientacje spotkali się by wziąć udział w kolejnej edycji Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu. Tym razem zawodnicy z całej Polski rywalizowali na dziewiczym i pięknym terenie Nadleśnictwa Gniewkowo - Lasach Balczewskich koło Inowrocławia.

Druga edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu diametralnie różniła się od poprzedniej edycji w Bydgoszczy która odbyła się przed niecałym miesiącem. W Balczewie po raz pierwszy na trasę zawodnicy wyruszyli nocą - co z pewnością dodało nieco więcej wrażeń, a w szczególności napotkane na obrzeżach lasu strachy na wróble, nie jednego doprowadziły do palpitacji serca.

W DogTrekkingu pod Inowrocławiem udział wzięło blisko 50 zawodników, niektórzy by pospacerować z psem w doborowym towarzystwie przyjechali tu chociażby z pod Warszawy, Pomorza czy okolic Szklarskiej Poręby. Każdy z zawodników rywalizował w jednej z kilku konkurencji różniącej się poziomem trudności jak i długości.

Na trasie tzw. LONG-a ok 26 km (najdłuższej trasy) wystartowało jedynie trzech śmiałków. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Mantas i pies Hudson z Poznania tuż za nim Tomasz Ruczaj i pies Shadow z Olszyny a na ostatnim miejscu na pudle - Zbigniew Skupiński i Ozyrys z Gdańska. Wszyscy zawodnicy pokonali trasę w czasie 3 godzin 58 minut a na ostatniej prostej obudził się w nich duch rywalizacji i sprintem pojedynczo dotarli do mety.

Przygotowano także trasę tzw. MID ok 18 km w której rywalizowali mężczyźni, kobiety i całe rodziny. Wśród mężczyzn trasę najszybciej pokonał (po raz kolejny) Przemysław Piechowiak i pies Saba z Lipna (2 godz 32 min) a w śród kobiet Monika Oparka i piec Lucky z Bydgoszczy (3 godz 4 min) a rywalizację rodziną wygrał 12-letni Oliwier Paczyński z tatą Łukaszem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

RELACJE ZAWODNIKÓW
- Relacja Zbyszka Skupińskiego
- Relacja Józefa Macieja Brzeziny
- Relacja Agnieszki

LINKI DO ARTYKUŁÓW PRASOWYCH JAK I GALERII ZDJĘĆ NA DOLE W STOPCE STRONY PUCHARU KUJAWSKO-POMORSKIEGO W DOGTREKKINGU