Jestem sportowcem, popieram ... Toruń

Jestem sportowcem, popieram ... Toruń


Białystok, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa i Wrocław to polscy kandydaci do miana - Europejskiej Stolicy Kultury. Tytuł oznacza ogromny prestiż i promocję dla miasta. Zwycięskie miasto przez 12 miesięcy przedstawia swoje oblicze, mieszkańców, dziedzictwo. Wszystkie wydarzenia w Europejskich Stolicach Kultury w 60 procentach finansuje Unia Europejska.

To ogromna szansa do rozwoju lokalnego w tym także rozwoju sportu psich zaprzęgów.

Aktor, kinooperator, student, restaurator, żużlowiec, didżej, dizajner czy sportowiec. Każdy z nas robi milion ciekawych rzeczy, ale nie tylko to nas łączy. Każdy z nas kocha swoje miasto.

„Jestem z Torunia, popieram Toruń” – to motto społecznej akcji poparcia kandydatury Torunia. Ludzie, którzy stali się jej „twarzami” użyczyli swoich wizerunków nieodpłatnie, wiedzeni zwykłą chęcią poparcia miasta, w którym żyją, pracują, tworzą. Na fotosach, które znajdą się na drukach promocyjnych, przedstawiają się jedynie imieniem i mówią o swoim zawodzie lub pasji.

W akcję poparcia włączyli się m.in. bluesman Sławek Wierzcholski, tancerz Artur Cieciórski, trener żużlowców Jan Ząbik, stolarza ze Starówki, właścicielka Róż i Zen Joanna Borowicz, aktor Radek Smużny, Amerykanin w Toruniu – Jon Greene czy sportowiec sportu psich zaprzęgów Grzegorz Chudzik.

Wszyscy oni trafią na widokówki, plakaty i najprawdopodobniej także na billboardy. W planach jest zrealizowanie kilkunastosekundowych spotów promocyjnych z bohaterami akcji.

Źródło: torun.pl
Foto: torun.pl


dodajdo.com