Już w piątek rusza IV edycja Husqvarna Tour ~ Okiem obiektywu

Już w piątek rusza IV edycja Husqvarna Tour


[ComPress S.A.] W dniach 8-10 stycznia 2010 r. maszerzy z całej Europy spotkają się w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby, aby po raz kolejny walczyć o puchar Polski Husqvarna Tour. Ten wyścig jest swoistym testem sprawności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. W piątek odbędzie się specjalny, wieczorny etap wyścigu. Zawodnicy zmagać się będą z przyrodą, mrozem i śniegiem jedynie przy użyciu niewielkich latarek czołowych oraz światełek na łbach psich zawodników. Start ok. 17.00 na Polanie Jakuszyckiej.

Kolejna edycja Husqvarna Tour pokazuje, iż psie zaprzęgi cieszą się dużym zainteresowaniem także w Polsce. Historia tego sportu liczy już ponad 100 lat – jest to niezwykła dyscyplina, która łączy w sobie wielkie sportowe emocje oraz ukazuje doskonałą współpracę ludzi i psów. To wszystko sprawia, że Husqvarna Tour jest ciekawym przeżyciem dla każdego miłośnika sportu i zwierząt, bez względu na wiek.
Na polanie w Jakuszycach pojawiają się już pierwsi zawodnicy
[WebCam Live Jakuszyce]


Trudne kilometry trasy, 400 psów…

W tym roku między 8, a 10 stycznia zaprzęgi z Polski i Europy pokonają ponad 30 km odcinki trasy każdego dnia. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg tzw. maszerzy startują w 2 kategoriach ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 8 do 10 psów.
Sport psich zaprzęgów to połączenie współpracy: człowieka z psami następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną - FCI) oraz z psami nierasowymi.
Wszystkie rasy psów zaprzęgowych posiadają cechy umożliwiające im życie w trudnych warunkach, dzięki specyficznej budowie ciała ograniczają do minimum straty ciepła i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu.

Psy zaprzęgowe od lat ułatwiały ludziom pracę w trudnych warunkach-tak jak szwedzka firma Husqvarna, której niezmiennym celem jest produkcja najwyższej klasy maszyn i urządzeń ułatwiających człowiekowi codzienną pracę w domu i ogrodzie. Kiedyś psy pomagały w wyprawach po złoto, dziś ich wizerunek zdobi kartę kredytową firmy Husqvarna, co doskonale symbolizuje zaufanie i bezpieczeństwo, które są gwarantowane przy korzystaniu z tej karty.

Pogoda dla maszera…

Z powodu niedostatecznych warunków śniegowych na części trasy, zawody odbędą się w formule 3-dniowej. Rozpoczną się w piątek – 8 stycznia etapem nocnym (ok.17.00), a zakończą 10 stycznia (niedziela).

Więcej informacji na stronach: http://www.htour.pl i http://www.borderrush.com

Źródło: ComPress S.A.

R E K L A M A