Défi Rhône-Alpes z udziałem Igora Tracza

Défi Rhône-Alpes z udziałem Igora Tracza


Igor Tracz utalentowany polski sportowiec sportu psich zaprzęgów zapowiedział swój start w wieloetapowym wyścigu psich zaprzęgów (sprint).

Défi Rhône-Alpes - jest to wieloetapowy wyścig sprinterski we francuskich Alpach. W przeciągu 9 dni ścigania się po Alpach rozegranych zostanie 10 etapów. Dodatkowym utrudnieniem jest zmiana miejsca wyścigu co dwa dni jak i rozegranie dwóch etapów nocnych i panujące w tej części Europy niskie temperatury jak i duża wysokość.

W klasie w jakiej rywalizować będzie Igor Tracz - (R4) klasie czterech psów, zawodnicy mają do dyspozycji 6 psów które podczas całości trwania wyścigów, może wymieniać. Igor Tracz ma już spore doświadczenie które zdobył dwa lata temu kiedy to startował tam po raz pierwszy. W klasyfikacji generalnej Igor Tracz sklasyfikowany został na 3 miejscu. Był to pierwszy start polskiego zaprzęgu w tych, mających już swoją renomę, wieloetapowych sprinterskich zawodach psich zaprzęgów.

W tym roku team z Polski wyrusza już 15 stycznia aby wcześniej aklimatyzować się i kontynuować treningi przygotowawcze do tej trudnej rywalizacji. Jest to zarówno doskonałe przygotowanie kondycyjne przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się 5-6-7 lutego na Kubalonce. racając z Francji zatrzymujemy się bezpośrednio na Kubalonce.

Źródło: igortracz.blog.pl
Foto: igeneve.ch