Mistrzostwa Świata IFSS. Trudna decyzja

Mistrzostwa Świata IFSS. Trudna decyzja

Polska Reprezentacja podczas Mistrzostw Świata IFSS w Kanadzie. Od lewej: Hubert Kiljan, Agnieszka Szymańska, Igor Tracz na dole Marek Długołęcki Foto: Agnieszka Szymańska


Poniedziałek dla Polskiej Reprezentacji podczas Mistrzostw Świata IFSS (psie zaprzęgi) to kolejny dzień treningów. Igor Tracz reprezentujący Polskę w konkurencjach bikejoring jak i czteropsim zaprzęgu tak relacjonuje - Poniedziałek. Pierwszy trening na trasach, w bikejoringu Ozi idealnie chodzi jak zegarek, w czwórkach miałem problem z Nellą, osłabła na 800 metrów przed metą, potwornie szybkie zjazdy i ciężkie podjazdy dały jej w kość a ona jest największa i najcięższa w moim zaprzęgu. Dziś robię ostatni trening dla czwórki i zmieniam ustawienie, jeśli to nie pomoże być może zrezygnuje ze startu w bikejoringu i wepnę Ozziego do swojej czwórki. Pozostałe psy w zaprzęgu są niesamowite.

Marek Długołęcki niedługo wystartuje w bikejoringu. Foto: Agnieszka Szymańska


Pogoda nieco się polepszyła lecz nadal jest wietrznie i zimno. Temperatury oscylują poniżej zera ale jest nieszczęście sucho i bez śniegu. Jak relacjonuje Igor Tracz - rasa idealnie oznakowana i zabezpieczona.


R E K L A M A