Scott White weteran Iditarod dzieli się swoimi przeżyciami ~ Okiem obiektywu

Scott White weteran Iditarod dzieli się swoimi przeżyciami


Kolejny weteran Iditarod Trail Sled Dog Race dzieli się swoimi przeżyciami, tym razem z dziećmi z Szkoly Podstawowej w Vaughn.

W Szkole Podstawowej w Vaughn zawsze dzieje się bardzo wiele. Nauczyciele co krok wymyślają ciekawe przedsięwzięcia aby zachęcić dzieci do poszerzania swoich doświadczeń i wiedzy. Spotkanie z weteranem Iditarod odbyło się w szkole tuż przed przed przerwą wakacyjną. Spotkanie z maszerem startującym w zawodach światowej sławie to bardzo ekscytująca przygoda dla dzieci.

W szkole co roku uczniowie trzeciej klasy wybierają jednego z pośród wszystkich zawodników startujących w Iditarod by na bieżąco śledzić jego poczynania i w duchu mu kibicować - powiedziała nauczycielka Katherine Moore. W szkole dzieci uczą także o szkoleniu psów, odżywianiu i czyhających niebezpieczeństwach na szlaku. Kiedy zaczyna się wyścig, uczniowie codziennie kontrolują przez Internet przebieg wyścigu.


R E K L A M AZaproszony Scott White na spotkaniu z dziećmi był pod ogromnym wrażeniem dotyczącym poziomu wiedzy i stawianych mu pytań.

Myślę że, spotkanie było bardzo fajne. Scott White zadawał nam mnóstwo matematycznych łamigłówek - ile butów potrzebuje jego cały psi zaprzęg - opowiadał Hackney.

Podczas wyświetlania prezentacji multimedialnej przez White'a dzieci były przerażone widokami w jakich ekstremalnych warunkach prowadzony jest wyścig.

Nie wiedziałem, iż wykorzystywanie stosunkowo małych psów jest pożądane. To dlatego, że są one mocniejsze i szybsze, ponieważ łatwiej im biegnąć bo muszą dźwigać swoją mniejszą wagę - powiedział Makenna Cameron. Bycie muszerem to ciężka praca, ale także zabawa. Mam nadzieję, że i jak kiedyś będę maszerem

Źródło: lostlakeracing.org
Foto: lostlakeracing.org