Maraton Metropolii - Toruński. 1000 osób biegło z Bydgoszczy do Torunia

Maraton Metropolii - Toruński. 1000 osób biegło z Bydgoszczy do Torunia


1000 osób biegło z Bydgoszczy do Torunia

Każda licząca się światowa metropolia ma swój bieg maratoński. Teraz do elity dołączają Kujawy i Pomorze.

W 1. Maratonie Metropolii wzięło udział 630 osób, nie tylko z naszego regionu. Uczestnicy pokonali dystans 42,195 km - z ul. Fordońskiej w Bydgoszczy na toruński Rynek Nowomiejski. Trasa biegu prowadziła drogą krajową nr 80 przez Strzyżawę, Czarnowo, Toporzysko, Złąwieś Wielką, Pędzewo, Górsk i Przysiek.

Najlepsi na mecie byli Andrej Gordiejew z Białorusi i Arleta Meloch z Grudziądza. Ale nie zwycięstwo było tu najważniejsze. - Impreza wpisuje się w święto województwa. Taka była idea, żeby połączyć te dwa miasta - mówi dyrektor zawodów Rafał Flis ze Stowarzyszenia Maraton Toruński.

Równolegle do maratonu odbywały się biegi towarzyszące. Jednym z nich był Półmaraton Toruński, w którym wzięło udział ponad 150 osób. Wśród nich biegł tegoroczny mistrz Polski w maratonie Radosław Dudycz. Trasa biegu prowadziła z Zamku Bierzgłowskiego (gmina Łubianka) do Torunia.

Prawie 150 osób rywalizowało w 7-kilometrowym Biegu Zdrowych Miast Polskich, którego trasa rozpoczynała się przy toruńskim Porcie Drzewnym. Pobiegł w nim złoty medalista olimpijski Leszek Blanik.