Polska Biega w Toruniu i w regionie

Polska Biega w Toruniu i w regionie


"Polska biega" to wspólna akcja "Gazety", radiowej "Jedynki" i TVP Sport. Zachęcamy wszystkich - od miast po wsi - by ruszyli do wspólnej rekreacji. W weekend w całym kraju zorganizowano ponad pół tysiąca biegów - jeszcze nigdy w kraju nie wystartowało tak wiele osób. Również u nas. W regionie można było biegać w kilkudziesięciu miejscach. W Chełmnie podzielono uczestników. Młodzież walczyła na stadionie, starsi zebrali się w parku. - Jak było? Wspaniale. Widać, że coraz więcej osób chce biegać. U nas postęp jest naprawdę spory - mówi Michał Rosiński.

Podobnie było w innych miastach regionu. Wszędzie biegali i młodzi i starsi.

Bydgoszcz, Solec Kujawski.
Ponad 400 osób wzięło udział w akcji Polska biega. Najlepszym przebiegnięcie czterokilometrowej trasy około 18 minut.

Na bieg zarejestrowało się 370 osób, jednak w sobotę na starcie przed Galerią Pomorską zjawiło się ich jeszcze więcej. Wśród startujących znalazł się także wiceprezydent miasta Maciej Grześkowiak, Sebastian Chmara, ambasador akcji Polska biega i gość specjalny Adam Wolski, wokalista zespołu Golden Life.

Ósme miejsce w biegu zajął torunianin - Grzegorz Chudzik. Chudzik następnego dnia zrewanżował się i w biegu w Solcu Kujawskim także w ramach akcji Polska Biega znalazł się tuż za podium zajmując czwarte miejsce.