Trzeci Dzień na 22. MFF Tofifest: Zapowiedź Festiwalowych Wydarzeń

Trzeci Dzień na 22. MFF Tofifest: Zapowiedź Festiwalowych Wydarzeń

Dziś trzeci dzień 22. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Kujawach i Pomorzu, a program zapowiada się niezwykle intensywnie i ekscytująco. Jako dziennikarz i twórca internetowy, mam przyjemność przybliżyć Wam wydarzenia, które czekają nas dzisiaj.
 
Nie zwalniamy tempa! Dzisiejszy program oferuje spotkania z uznanymi twórcami filmowymi oraz projekcje konkursowych filmów. Jednym z najważniejszych punktów dnia będzie spotkanie z Katją Gauriloff, reżyserką długo oczekiwanego filmu „Je’vida”. Seans tego filmu odbędzie się o godzinie 16:00 w Cinema City, w ramach konkursu głównego On Air. Po projekcji, widzowie będą mieli okazję porozmawiać z reżyserką i dowiedzieć się więcej o kulisach powstawania tego wyjątkowego obrazu.
 
  
Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia będzie pokaz filmu „Lęk” w reżyserii Sławomira Fabickiego, który również rozpocznie się o godzinie 16:00 w Cinema City, w ramach pasma From Poland. Po seansie odbędzie się spotkanie z aktorką Martą Nieradkiewicz, która opowie o swojej roli i pracy na planie.
 
Wieczorem, o godzinie 18:45, w Cinema City, zaplanowano projekcję filmu „Kajtek czarodziej” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Po seansie, reżyserka podzieli się swoimi doświadczeniami z produkcji filmu, co z pewnością będzie interesującym dopełnieniem wieczoru.
 
W CKK Jordanki, o godzinie 18:00, odbędzie się pokaz filmu „Kobieta z…”, po którym widzowie będą mieli okazję spotkać się z Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik, odgrywającą główną rolę. Spotkanie z aktorką będzie doskonałą okazją do bliższego poznania jej twórczości i wrażeń z pracy nad filmem.
 
Spotkanie z twórcami, w tym z Katarzyną FigurąKatarzyna Figura podczas Tofifest
  
Dzisiejszy dzień to także kontynuacja obchodów dwudziestolecia Warszawskiej Szkoły Filmowej. O godzinie 17:00 w Cinema City zaprezentowany zostanie drugi moduł filmów krótkometrażowych w reżyserii jej absolwentów: „SzczelinyMagdaleny Gajewskiej, „JestemCezarego Orłowskiego, „TechnoTadeusza Łysiaka oraz „HańbaTomasza Gąsiorowskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami, w tym z Katarzyną Figurą, Cezarym Orłowskim, Paulą Rakowską i Szymonem Grzechem.
 
Pasmo Forum 2023/2024 również dostarczy dziś wielu emocji. O godzinie 18:30 w Cinema City wyświetlony zostanie film dokumentalny „Vika!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki. Po seansie, reżyserka oraz bohaterka filmu, DJ-ka Wirginia Szmyt, spotkają się z widzami. Dodatkowo, o godzinie 21:30, Wirginia zagra dla Was w festiwalowym klubie PERS przy ulicy Mostowej 6, co na pewno będzie wyjątkowym zakończeniem dnia.
 
Nie można też przegapić panelu dyskusyjnego „Co może dać psychologia w świecie filmu?”, który odbędzie się w kawiarni Projekt NANO przy ul. Podmurnej 14 o godzinie 18:00. Panel poprowadzą Martyna Harland i Aleksandra Zienowicz-Wielebska, a ich gośćmi będą Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Alek Pietrzak, Łukasz Suchocki i Paweł Stroiński. Wstęp na to wydarzenie jest wolny!
 
Zapowiada się dzień pełen filmowych emocji, spotkań z twórcami i ciekawych dyskusji. Bądźcie z nami, by razem przeżywać magię kina na festiwalu Tofifest!