Przed nami 21. Festiwal Filmowy Tofifest

Przed nami 21. Festiwal Filmowy Tofifest

Witajcie, filmowi entuzjaści! Przed nami kolejna, 21. edycja niezwykłego wydarzenia filmowego - Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Kujawy i Pomorze. Od 27 czerwca do 2 lipca w Toruniu będziemy mieć okazję zanurzyć się w świat kina i delektować się kilkudziesięcioma pokazami filmowymi.
 
Przed nami filmowe święto - 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest Kujawy i Pomorze
 
To, co wyróżnia Tofifest spośród innych festiwali, to jego oryginalność i niepokorność. Organizatorzy od lat stawiają na nietuzinkowe filmy oraz spotkania z twórcami, którzy nie boją się eksperymentować. Rok po roku festiwal ma również swoje tematy przewodnie, a w tym roku postać naukowca Emmetta Browna z kultowej serii "Powrót do przyszłości" pełni tę rolę. To znak, że czeka nas wiele fascynujących seansów i podróży w czasie.

Podczas Festiwalu filmy zostaną zaprezentowane w ośmiu różnych kategoriach, które obejmują zarówno nowe, jak i starsze produkcje. Jednak najbardziej wyczekiwaną kategorią jest Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych On Air, w którym zostaną wyłonione świeże i niekonwencjonalne dzieła. Zwycięzcę tego konkursu wybierze jury, w skład którego wchodzą: Matylda Damięcka, Agnieszka Kruk, Kuba Czekaj, Tomasz Schuchardt oraz Janusz Zaorski. Ich zadaniem będzie wyłonienie filmu, który najpełniej oddaje ducha festiwalu.
 
 
Jeśli chcecie zapoznać się z pełnym programem Festiwalu, zapraszamy na stronę tofifest.pl, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje o seansach, spotkaniach i wydarzeniach towarzyszących.
 
Nie można również zapomnieć o Nagrodzie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri, która zostanie wręczona już po raz drugi. W ubiegłym roku wyróżnienie to otrzymała utalentowana aktorka Julia Szczepańska z Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. 
 
W tym roku zaszczyt ten przypadnie Piotrowi Packowi, aktorowi, którego znamy między innymi z takich produkcji jak "Król", "Sexify" i "Gry rodzinne". Nagroda ta stanowi uznanie dla artystów, którzy wnoszą wyjątkowy wkład w rozwój kultury filmowej.