Filmowe atrakcje drugiego dnia na 22. Międzynarodowym Festiwalu Tofifest

Filmowe atrakcje drugiego dnia na 22. Międzynarodowym Festiwalu Tofifest

Dzień drugi festiwalu Tofifest obfituje w różnorodne wydarzenia filmowe, w tym specjalne pokazy i spotkania z twórcami.
  
Marta Żmuda-Trzebiatowska podczas Tofifest
  
Jednym z głównych punktów programu jest pokaz specjalny filmu dokumentalnego „Jestem postacią fikcyjną”, który opowiada o wybitnym polskim aktorze Andrzeju Sewerynie. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorem oraz reżyserem filmu. To niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej twórców i ich inspiracje.
 
Dziś również czeka nas przegląd filmów zrealizowanych przez studentów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, który będzie połączony ze spotkaniem z twórcami. Warto zwrócić uwagę na takie tytuły jak „Nasza klątwa” w reżyserii Tomasza Śliwińskiego czy „SukienkaTadeusza Łysiaka.
 
W środę widzowie mogą zobaczyć dwa filmy biorące udział w konkursie głównym On Air. O 15:00 w CKK Jordanki odbędzie się projekcja filmu „The Rapture” w reżyserii Iris Kaltenbäck, a o 20:45 w Cinema City zostanie pokazany film „The Lost Boys” w reżyserii Zeno Gratona.
 
W ramach konkursu From Poland zaprezentowane zostaną cztery produkcje. O 16:00 w Cinema City odbędzie się pokaz filmu „Camper” w reżyserii Łukasza Suchockiego, po którym odbędzie się spotkanie z twórcami. Równocześnie będzie można zobaczyć film „Tyle co nic” w reżyserii Grzegorza Dębowskiego, po którym widzowie będą mieli okazję porozmawiać z reżyserem. O 20:30 również w Cinema City wyświetlony zostanie film „Ultima ThuleKlaudiusza Chrostowskiego, a po nim spotkanie z reżyserem. Natomiast w CKK Jordanki o 19:30 odbędzie się projekcja filmu „Błazny” Gabrieli Muskały, po której reżyserka wraz z zespołem spotka się z publicznością.
  
Specjalny pokaz filmu „Jestem postacią fikcyjną” w reżyserii Arkadiusza Bartosiaka odbędzie się o 18:20 w Cinema City. Po seansie widzowie będą mieli okazję spotkać się z reżyserem oraz głównym bohaterem dokumentu, Andrzejem Sewerynem.
 
Pierwszy moduł filmów krótkometrażowych Warszawskiej Szkoły Filmowej, obchodzącej w tym roku swoje dwudziestolecie, zaprezentuje m.in. „Naszą klątwęTomasza Śliwińskiego, „SukienkęTadeusza Łysiaka oraz „Mocną kawę wcale nie jest taka złaAleksandra Pietrzaka. Po projekcjach odbędą się spotkania z twórcami, w tym z Tadeuszem Łysiakiem, Marianem Dziędzielem i Alkiem Pietrzakiem.
 
  
W ramach sekcji Polonica zaprezentujemy film „Unmoored” w reżyserii Caroline Ingvarsson. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką oraz aktorkami: Anną Próchniak, Martą Żmudą Trzebiatowską, Agatą Cierniak i Luizą Skrzek. W ramach pasma Niepokorne pokażemy „Diaries from Lebanon” w reżyserii Myriam El Hajj, która po seansie porozmawia z widzami o swoim filmie.
 
Serdecznie zapraszam na wszystkie wydarzenia drugiego dnia festiwalu Tofifest! To wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat kina i spotkać się z twórcami filmów.