Niesamowite zwycięstwo Arriva Twardych Pierników Toruń!

30 wrz 2023

The English version of this post can be found at the bottom of the page.
Chciałbym podzielić się fantastycznym wynikiem ostatniego piątkowego meczu mojej ulubionej drużyny, Arriva Twardych Pierników Toruń! Wygrali z Enea Zastal BC Zielona Góra wynikiem 85-74, a to był prawdziwy spektakl!

Aljaž Kunc Gwiazdą Meczu – Wygrana Twarde Pierniki!

Jasnym punktem tej rywalizacji był niezwykły występ Aljaža Kunca, który zdobył aż 28 punktów i zaważył na wyniku meczu.

Mecz rozpoczął się od efektownego wsadu Geoffre Groselle oraz precyzyjnej trójki Wojtka Tomaszewskiego, co dało Arriva Twarde Pierniki Toruń przewagę 11:4. Aljaž Kunc kontynuował imponującą grę i zdobywał punkty zza łuku, podczas gdy Wojtek Tomaszewski punktował spod kosza. Po pierwszej połowie wynik to 31:29, wskazujący na wyrównaną rywalizację.

Przerwa była również okazją do uhonorowania drużyny juniorskiej Apteo Twardych Pierników Junior U13, która osiągnęła wicemistrzostwo kraju w poprzednim sezonie - niewątpliwie inspirujący sukces.

Spektakularne Zwycięstwo Arriva Twarde Pierniki Toruń!

Po przerwie, Arriva Twarde Pierniki Toruń utrzymywała przewagę, ale Enea Zastal BC Zielona Góra nie poddawała się. Warto wspomnieć o wspaniałej grze Trey Diggsa oraz dominacji Aljaža Kunca na początku czwartej kwarty, co przyniosło naszej drużynie zwycięstwo 85:74.

Następny mecz już 6 października, kiedy Arriva Twarde Pierniki Toruń stanie do rywalizacji z Dzikimi Warszawa. To kolejne emocje na polskim parkiecie!

Gratulacje dla Arriva Twarde Pierniki Toruń oraz podziękowania dla firmy ANIRO Sp. z o.o. za wsparcie tej niesamowitej drużyny!

Arriva Twarde Pierniki Toruń:
Aljaž Kunc 28, Goran Filipović 15, Gligorije Rakocević 12, Trey Diggs 12, Wojciech Tomaszewski 9, Aaron Cel 6, Arik Smith 3, Paweł Sowiński 0, Bartosz Diduszko 0, Wit Szymański, Hubert Lipiński - nie zagrali.

Enea Zastal BC Zielona Góra:
Novak Musić 17, Michał Pluta 12, Geoffrey Groselle 12, Marcin Woroniecki 12, Paweł Kikowski 11, Jan Wójcik 6, Michał Kołodziej 4, Aleksander Lewandowski 0, Dawid Morda, Jakub Kunc - nie zagrali.

---

I would like to share the fantastic result of my favorite team's last Friday match, Arriva Twarde Pierniki Toruń! They won against Enea Zastal BC Zielona Góra with a score of 85-74, and it was a real spectacle!

The standout performer of this game was the incredible Aljaž Kunc, who scored an impressive 28 points and had a significant impact on the match's outcome.

The game started with an impressive slam dunk by Geoffre Groselle and precise three-point shooting from Wojtek Tomaszewski, giving Arriva Twarde Pierniki Toruń an 11-4 lead. Aljaž Kunc continued his impressive performance, scoring points from beyond the arc, while Wojtek Tomaszewski contributed with points from the paint. At halftime, the score was 31-29, indicating a closely contested match.

The halftime break was also an opportunity to honor the junior team, Apteo Twardych Pierników Junior U13, which achieved second place in the national championships last season—a truly inspiring accomplishment.

After the break, Arriva Twarde Pierniki Toruń maintained their lead, but Enea Zastal BC Zielona Góra didn't give up. It's worth mentioning Trey Diggs' excellent performance and Aljaž Kunc's dominance at the beginning of the fourth quarter, ultimately securing our team's victory at 85-74.

The next match is scheduled for October 6th, when Arriva Twarde Pierniki Toruń will face Dziki Warszawa. More excitement awaits on the Polish basketball court!

Congratulations to Arriva Twarde Pierniki Toruń, and our heartfelt thanks to ANIRO Sp. z o.o. for supporting this incredible team!