Zamek w Radzyniu Chełmińskim: Miejsce ekranizacji filmu Pan Samochodzik i Templariusze. Nowa produkcja Netflix już niebawem ~ Okiem obiektywu

Zamek w Radzyniu Chełmińskim: Miejsce ekranizacji filmu Pan Samochodzik i Templariusze. Nowa produkcja Netflix już niebawem

Dzisiaj zabieram Was w magiczną podróż do zamku krzyżackiego w malowniczym Radzyniu Chełmińskim w województwie Kujawsko-Pomorskim. To miejsce nie tylko odzwierciedla bogatą przeszłość Zakonu Krzyżackiego, ale również stanowiło scenografię dla jednego z najbardziej uwielbianych filmów polskiej kinematografii tj. Pan Samochodzik i Templariusze z 1971 r. Uwaga! Niebawem na platformie streamingowej Netflix pojawi się nowa ekranizacja powieści Zbigniewa Nienackiego.
 
Zamek w Radzyniu Chełmińskim: Miejsce ekranizacji filmu Pan Samochodzik i Templariusze. Nowa produkcja Netflix już niebawem
 
Zamek w Radzyniu Chełmińskim, zbudowany w XIII wieku, jest jednym z najważniejszych obiektów związanych z historią Krzyżaków na terenie Polski. Potężne mury, gotycka architektura i majestatyczne baszty tworzą niesamowity klimat tego miejsca, które przywodzi na myśl odległe czasy rycerzy i tajemniczych zakonów.
 
  
To właśnie w tej atmosferze tajemnicy i historii, w 1971 roku, powstał film: Pan Samochodzik i Templariusze w reżyserii Huberta Drapella. Adaptacja popularnej powieści Zbigniewa Nienackiego podbiła serca wielu widzów i do dziś cieszy się ogromną popularnością. Film opowiada historię sympatycznego profesora, archeologa i poszukiwacza przygód, Pana Samochodzika, który staje w obliczu zagadki dotyczącej ukrytego skarbu templariuszy.
 
Znak Templariuszy który stworzony został na potrzeby filmy - Pan Samochodzik i Templariusze
 
Zamek w Radzyniu Chełmińskim idealnie wpisał się w klimat filmu, dostarczając autentycznego otoczenia dla fabuły. Wielu z Was zapewne pamięta sceny rozgrywające się w zamkowych wnętrzach, podczas których Pan Samochodzik odkrywał kolejne wskazówki i rozwiązywał zagadki. Zamkowe krużganki, komnaty i skryte przejścia stanowiły doskonałą scenerię dla tej przygody.
 
Miejsce ekranizacji filmu Pan Samochodzik i Templariusze
 
Po seansie filmu warto odwiedzić sam zamek i odkryć jego prawdziwe tajemnice. Podczas zwiedzania możemy przenieść się w czasie i poczuć ducha rycerskiego życia, a także zgłębić historię Zakonu Krzyżackiego i ich obecności w tej części Europy. Zamkowe muzeum oferuje fascynujące ekspozycje, prezentujące życie codzienne w zamku, broń, zbroje i wiele innych cennych eksponatów.
 
Zamek w Radzyniu ChełmińskimZamek w Radzyniu Chełmińskim
 
Nie można zapomnieć o tym, że odwiedzając Radzyń Chełmiński, mamy okazję przejść śladami bohaterów filmu i odkrywać magiczne zakątki, które stały się tłem ich przygód. Spacerując po urokliwych uliczkach miasta, z pewnością poczujemy się jak uczestnicy filmowego świata Pana Samochodzika.
 
Pan Samochodzik i Templariusze. Nowa produkcja Netflix już niebawem
 
Podsumowując, zamek krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim to miejsce, które nie tylko przyciąga entuzjastów historii, ale również miłośników kultowych filmów. Odkrycie tajemnic templariuszy w "Panu Samochodziku i Templariuszach" to tylko jedno z wielu niezapomnianych doświadczeń, jakie można przeżyć podczas wizyty w tym miejscu. Przekraczając próg zamku, przenosimy się do odległej przeszłości i stajemy się uczestnikami fascynującej historii, która zawsze będzie miała swoje miejsce zarówno w kinematografii, jak i w naszych sercach.
 

Pan Samochodzik i Templariusze: Finałowe odliczanie do ekranizacji przez Netflix!

 
Wkrótce na platformie streamingowej Netflix pojawi się długo oczekiwana ekranizacja powieści Zbigniewa Nienackiego pt. Pan Samochodzik i Templariusze. Premiera filmu ma się odbyć 12 lipca 2023 w serwisie Netflix.
 
Pan Samochodzik i Templariusze: Finałowe odliczanie do ekranizacji przez Netflix!
  
Niestety, informacje na temat filmu są nadal bardzo skąpe. Kampania promocyjna skupia się na budowaniu napięcia, a produkcja utrzymuje szczegóły w tajemnicy. Dotychczas wiemy, że film jest wyprodukowany przez Orphan Studio dla Netflix i reżyserią zajmie się Antoni Nykowski, który debiutuje w tej roli. Scenariusz napisał Bartosz Sztybor, znany scenarzysta komiksowy związany z firmą CD Projekt.
 
Pan Samochodzik i Templariusze. Nowa produkcja Netflix już niebawem
Pan Samochodzik i Templariusze. Nowa produkcja Netflix już niebawem
 
Fabuła filmu skupia się na przygodach Pana Samochodzika, znanego historyka sztuki i łowcy skarbów, który natrafia na trop skarbu templariuszy, będącego kluczem do wielkiej mocy zdolnej zachwiać równowagę dobra i zła na świecie. Wraz ze swoimi przyjaciółmi - harcerzami, Pan Samochodzik rozpoczyna wyścig z czasem oraz wrogą organizacją, aby ocalić dziedzictwo rycerskich zakonów.
 
  
Jednak warto zauważyć, że film prawdopodobnie będzie różnił się od oryginalnej powieści. Zwiastuje to już sama fabuła, która skupia się na nowoczesnej przygodzie pełnej magii i supermocy, adresowanej głównie do młodej widowni. Jednakże istnieje nadzieja, że twórcy wprowadzą kilka powieściowych pomysłów i mrugną okiem do starych fanów Pana Samochodzika.
 
Przedstawiono również kontrowersyjny aspekt filmu - wehikuł, którym podróżuje Pan Samochodzik. Wywołał on mieszane reakcje wśród fanów, ponieważ ma niewiele wspólnego z książkowym opisem pojazdu. Jednak warto pamiętać, że wcześniejsze adaptacje również wprowadzały pewne zmiany, a serial z 1972 roku ma status produkcji kultowej.
 
"Pan Samochodzik i Templariusze". Jest data premiery!
"Pan Samochodzik i Templariusze". Jest data premiery!
 
Dotychczas poznaliśmy obsadę aktorską w zakresie roli Pana Samochodzika, którą zagra Mateusz Janicki. Jednak informacje na temat pozostałej obsady są jeszcze nieznane. Istnieją niesprawdzone doniesienia, że w roli Karen Petersen wystąpi Sandra Drzymalska, a także udział w filmie potwierdziła Anna Dymna. Więcej szczegółów na temat obsady pozostaje tajemnicą.

Premiera filmu jest planowana na 12 lipca br., a niedawno opublikowany zwiastun dostępny jest tylko w aplikacji Netflix.
 

Obsada i twórcy filmu Pan Samochodzik i Templariusze

 
W filmie na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego wystąpią m.in. Mateusz Janicki, Sandra Drzymalska, Maria Dębska, Jacek Beler, Piotr Sega, Kalina Kowalczuk, Olgierd Blecharz, Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Przemysław Bluszcz

Za reżyserię odpowiada Antoni Nykowski, natomiast za scenariusz - Bartosz Sztybor.
 

Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA