Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023 ~ Okiem obiektywu

Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023

Kamper to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować i jednocześnie nie chcą rezygnować z jazdy na rowerze. Jest to wygodne połączenie transportu i zakwaterowania, które umożliwia dotarcie w dowolne miejsce i nocleg w miejscu, skąd najlepiej rozpocząć swoją przygodę rowerową. Kamper daje możliwość bezpiecznego transportu sprzętu, swobodę w wyborze czasu i miejsca odpoczynku oraz swobodę w organizacji swojego czasu. Zobaczcie czym był Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023.
 
Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023 | Foto: Jarek Potyrała
 
Wraz z Warszawskim Centrum Caravaningu, magazynem Polski Caravaning oraz grupą pasjonatów z całej Polski, mieliśmy okazję przetestować koncepcję podróży kamperem wraz ze swoimi rowerami szosowymi. Wybraliśmy się na Piekło Północy - słynny monument szosowy Paris-Roubaix, na 6-dniową wyprawę, która odbyła się w czasie Świąt Wielkanocnych.
 
  
Nasza przygoda rozpoczęła się kilka dni przed głównym wyścigiem, kiedy to wyruszyliśmy w drogę do Brandenburgii, aby się tam wprawić w wiosenny nastrój i przyzwyczaić do jazdy na naszych rowerach na lokalnych drogach. Następnego dnia przyzwyczajaliśmy się do jazdy po brukowanych drogach podczas treningu w Limburgi w Belgi. Dwa dni później w końcu przyszło nam zmierzyć się z najtrudniejszym wyzwaniem - Paris Roubaix Challenge 2023 - rajdem amatorskim, który jest częścią programu wyścigu Paris-Roubaix.
 
Camper Ride Paris - Roubaix Challenge Foto: Piotr Skuczeń
 
Nocowaliśmy na kempingach, ale pod własnym dachem na kółkach. Dzięki temu mieliśmy swobodę w organizacji naszego czasu oraz możliwość odpoczynku i relaksu po treningach szosowych.
 
 
Podróżując kamperem mieliśmy pełną swobodę w wyborze miejsca noclegowego, a nasze rowery były bezpieczne i zawsze pod ręką. To pozwoliło nam na jeszcze lepsze poznanie i zrozumienie regionów, które w sposób aktywny poznawaliśmy.
 
Camper Ride Paris - Roubaix Challenge 2023 to wyprawa, jakiej jeszcze nie było! To niezapomniane doświadczenie, które polecam każdemu, kto chce wypocząć aktywnie i odkryć piękno Europy z rowerem i kamperem.
 
Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA