Łódź Oscarowa. Szlakiem Łodzi Miasta Filmu UNESCO ~ Okiem obiektywu

Łódź Oscarowa. Szlakiem Łodzi Miasta Filmu UNESCO

Ida, Tango, Ziemia obiecana, Zimna wojna to tylko część tytułów, do których zdjęcia nakręcono w Łodzi. Odkryj filmową historię miasta idąc jedyną w Polsce filmową ścieżką Oscarową. Zapraszam na spacer. 

Łódź Oscarowa. Szlakiem Łodzi Miasta Filmu UNESCO
  
Szlak Łodzi Miasta Filmu UNESCO to propozycja dla miłośników kina, ale także dla tych, którzy podczas zwiedzania Łodzi, chcieliby poznać jego filmową historię i odwiedzić miejsca, w których powstały sceny do najważniejszych filmów polskiej kinematografii. Szlak pozwala odkryć filmowe dziedzictwo Łodzi, miasta należącego do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie filmu. 
  
 
Szlak wiedzie przez miejsca, w których powstały sceny filmów realizowanych w Łodzi, od czasów powojennych do dzisiaj. Można go przemierzać korzystając z gotowych propozycji lub samodzielnie eksplorować wg tytułów filmów lub lokacji, w których realizowane były konkretne sceny.
 
Łódź Oscarowa wiedzie przez miejsca realizacji filmów uhonorowanych nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej lub do niej nominowanych (łącznie 10 obiektów). Od kamienicy, w której mieszkała filmowa ciotka Idy - Wanda Gruz, aż do Parku Staromiejskiego, pod którym, w kanałach rzeki łódki, rozgrywały się sceny filmu nominowanego do Oscara pt. W ciemności Agnieszki Holland.
 
Po drodze, warto wejść do Muzeum Miasta Łodzi i zobaczyć prawdziwą statuetkę Oscara, przyznaną twórcom filmu dokumentalnego Artur Rubinstein - l'amour de la vie, o utalentowanym i sławnym w świecie łódzkim Artyście.
  
 
Inne miejsca warte odwiedzenia: MAPA