Bułgaria okiem producentów gier

Bułgaria okiem producentów gier

Aby podziwiać piękno bułgarskich krajobrazów, można odwiedzić Bałkany. Jest też inny sposób. Mniej oczywisty. Wystarczy włączyć swojego Xboxa. Zobacz w jakich grach, Bułgaria gra pierwszoplanową rolę. 

Zestawienie gier, niezależnie czy są one PC czy konsolę Xbox, PlayStation, w których sceneria przeniesiona jest z Bułgarii, nie jest kompletne. Liczę, że dzięki czytelnikom ten wpis będzie regularnie uzupełniany.
 

1. Call of Duty: Advanced Warfare

 
Góry Strandża w Bułgarii
Panorama Strandży

Call of Duty: Advanced Warfare to nastawiona na rozgrywkę strzelanka, która swoje początki miała jeszcze za czasów pierwszego PlayStation

Fabuła akcja kampanii umiejscowiona jest w przyszłości, a dokładniej w roku 2052. W czasie gry trafimy do Bułgarii ale również do Stanów Zjednoczonych, Grecji, Iraku, Nigerii, Korei Południowej i na Antarktydę. 

W Górach Strandża (bułg. Странджа), w południowo-wschodniej Bułgarii, odkryto lokalizację laboratorium, w którym powstaje Manticore. Zadaniem twojego oddziału jest zbadać rejon i zneutralizować groźną broń. 

Warto wspomnieć, że rolę Jonathana Ironsa głównodowodzącego oddziałem odgrywa Kevin Spacey.

 

2. MXGP The Official Motocross Videogame

 
Sevlievo w Bułgarii
Sevlievo w Bułgarii

MXGP: The Offical Motocross Videogame to gra wyścigowa stworzona przez włoskie studio Milestone, która wcześniej została już wydana na PlayStation 3, Xbox 360, PC, a nawet na PlayStation Vitę

Gra została stworzona na licencji zawodów World Motocross Championship, organizowanych przez Fédération Internationale de Motocyclism (FIM).

Gracz wcielający się w kierowcę crossowego motocyklu może wybrać kilka torów wyścigowych m.in. Sevlievo w Bułgarii ale również Arco di Trento - Włochy czy Loket - Czechy

 

3. Tannenberg

 
Bitwa pod Turtucaią
Bitwa pod Turtucaią

Moda na symulatory wybuchła już parę ładnych lat temu, ale przez długi czas dotyczyła ona kóz, farm, jakichś pojazdów, przedmiotów, kromek chleba i wielu innych. Na szczęście taką grą nie jest Tannenberg, wydany przez dwie firmy, a mianowicie BlackMill Games i M2H w 2019 roku na Steam, a następnie przeniesiony na konsole PS4 i XBOX ONE wraz z premierą nowej mapy.

W grze stajemy do walki na froncie pierwszej wojny światowej m.in. w Bitwie pod Turtucaia (dziś Tutrakan) – bitwy stoczonej w czasie I wojny światowej w dniach 2–6 września 1916 roku pomiędzy armią rumuńską a bułgarską. 

Dostajemy za to do ręki wiernie odwzorowaną broń i ruszamy do boju z innymi graczami, na długie rundy. Nie mamy możliwości sztucznego podnoszenia naszych zdolności czy zdobywania skilla, a jedyne doświadczenie, jakie uzyskamy, to nasza prywatna skuteczność operowania padem, cierpliwość i bystrość, a także spryt i umiejętność pracy w zespole.