Caravans Salon w Poznaniu ~ Okiem obiektywu

Caravans Salon w Poznaniu

Targi kamperów i caravaningu Caravans Salon Poland w Poznaniu rozpoczną się już 2 października w na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwają przez 3 dni. Najnowsze raporty wskazują na rekordowy rok w branży caravaningu a organizatorzy targów wciąż informują o nowych wystawcach, gościach oraz nowościach i premierach na 2021 rok.

Caravans Salon w Poznaniu

Dodatkowymi atrakcjami Poznańskich targów Caravans Salon będą: Zlot Caravaningowy oraz Strefa RETRO kamperów. Bilety są do nabycia tylko online na platformie ToBilet.pl szczegółowe informacje 

Rekordowy rok dla branży kamperowej w Polsce

Obecny rok w Polskiej branży caravaningowej na pewno będzie rekordowy. Zainteresowanie kamperami i przyczepami oraz spędzaniem wolnego czasu na własnych zasadach zyskuje ogromną popularność w naszym kraju. Według najnowszego raportu SAMAR w okresie od stycznia do końca sierpnia, przez 8 miesięcy, zarejestrowano w Polsce więcej nowych kamperów niż w całym roku 2019. Podczas gdy ogólnie rzecz biorąc rynek samochodów dołuje i dopiero odrabia straty z okresu lock downu, rynek kamperów i przyczep jest cały czas na fali wznoszącej. Podobne sygnały słychać od czołowych wystawców, którzy notują wzrosty sprzedaży nawet o 100% rok do roku oraz przyjmują zamówienia na 2021 rok w równie imponującej liczbie.

W 2020 r. zarejestrowano w Polsce 708 kamperów. Taka liczba rejestracji od stycznia do sierpnia oznacza wzrost rok do roku aż o 24,4 proc., Co więcej, już teraz, dopiero po ośmiu miesiącach, Polacy kupili więcej kamperów niż w całym 2019 r. Wtedy było to dokładnie 662 auta tego typu. 

Więcej powierzchni, więcej wystawców oraz premiera prestiżowej marki

Zainteresowanie Caravans Salon ze strony wystawców jest bardzo duże, co poskutkowało uruchomieniem dodatkowego pawilonu targowego. Tym samym powierzchnia wystawiennicza w tej edycji zwiększa się o ponad 80%. Zwiększy się również liczba wystawców oraz marek prezentowanych na targach. W Poznaniu będzie można zobaczyć sporo nowości, które były prezentowane na zakończonych kilka dni temu targach w Dusseldorfie, które są najważniejszą tego typu imprezą w Europie. 

Zapowiedziano już premierę Renault Tracic Camper od firmy Wavecamper oraz premierowy pokaz kamperów marki Concorde, która produkuje niezwykle luksusowe kampery znane na całym świecie. Centrum Campingowe Kutno, które zostało ich oficjalnym dystrybutorem chce je premierowo pokazać, właśnie w Poznaniu. Nie zabraknie też nowości na 2021 rok od producentów takich jak: Dethleffs, Hymer, Adria czy Hobby, czyli wiodących producentów przyczep i kamperów.

Swój udział potwierdziła już czołówka krajowych dystrybutorów i dealerów kamperów i przyczep, takich jak Grupa Elcamp, CarGO, Centrum Campingowe, Camel Camp czy też Benimar. Wśród nowych wystawców warto wyróżnić Austriacką firmę Gentle Tent, która wchodzi na Polski rynek z innowacyjnymi namiotami dachowymi, sofami i przedsionkami na sprężone powietrze, które nie wymagają montażu stelaża. 

Lista potwierdzonych wystawców oraz zapowiadanych nowości systematycznie rośnie, a organizatorzy informują o nich na swojej stronie internetowej oraz na Facebooku.

XI Ogólnopolski Zlot Caravaningowy  

Ważnym elementem targów w Poznaniu jest Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, na który w tym roku zjedzie ponad 150 ekip z całego kraju. Parcele na Zlot Caravaningowy wciąż są dostępne i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapisy na zlot tutaj.

Organizatorzy podkreślają wzrost zainteresowania i duży entuzjazm ze strony zlotowiczów. Ta edycja zlotu będzie większa, ale z zachowaniem wszelkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Takich jak poszerzone alejki między kamperami, czy punkty dezynfekcyjne dla uczestników.

Zakup parceli na zlot gwarantuje udział w targach przez wszystkie 3 dni dla dwóch członków załogi, dostęp do prądu, wody i sanitariatów oraz udział w sobotnim poczęstunku w formie grilla lub bankietu (organizator uzależnia to od pogody). 

Strefa RETRO oraz występy gości, blogerów i podróżników

Nowością i dodatkową atrakcją targów będzie Strefa RETRO, w której będzie można zobaczyć kilkanaście unikatowych, zabytkowych kamperów. Wystawa jest efektem zgłoszeń pasjonatów i kolekcjonerów, którzy chcą pokazać historię motoryzacji na żywo, poprzez wystawę samochodów. 

Interesująco zapowiada się również program spotkań i prelekcji, w czasie, których zwiedzający będą mogli posłuchać historii z podróży kamperowych, wziąć udział w spotkaniach autorskich i spotkać blogerów i podróżników, których, na co dzień obserwują w internecie. ElCamper opowie o podróży kamperem po Ukrainie, Calluna Trip o podróżach po Ameryce Północnej a Mikołaj Gospodarek o swojej książce „Polska na czterech kółkach”, każdy z gości będzie miał ciekawą historię do opowiedzenia. Lista gości jest na bieżąco aktualizowana na stronie www organizatora: tutaj 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczne imprezy targowe, to również wyzwanie ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa, jakie są wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Międzynarodowe Targi Poznańskie są w tej materii wzorem dla innych organizatorów, spełniając wszystkie narzucone wymogi a nawet dodając swoje rozwiązania rozszerzające te wymogi. Na MTP od lipca z powodzeniem organizuje się coraz większe imprezy dla szerokiej publiczności. 

Targi Caravans Salon odbędą się od 2 do 4 października w Poznaniu na terenie MTP

Godziny otwarcia: Piątek od 12 do 18, Sobota od 10 do 17, Niedziela od 10 do 16

Bilety do nabycia tylko online - tutaj

Informacje o atrakcjach na tragach - tutaj

Dedykowane wydarzenie na Facebook - tutaj