Augustów - Rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej ~ Okiem obiektywu

Augustów - Rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej

Augustów odwiedziłem już kilkukrotnie. Dotychczas kojarzył mi się z jagodziankami (miękkie i puszyste bułeczki drożdżowe z jagodami). Nigdy nie było okazji poznać miasta lepiej - choćby przepłynąć się fragmentem Kanału Augustowskiego. Tym razem było inaczej. Wraz z rodziną popłynęliśmy statkiem Żeglugi Augustowskiej w rejs do Studzienicznej (szlak papieski).

Augustów - Rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej

Płynąc w rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej zauroczyć Was może (podobnie jak mnie) niezwykłość Kanału Augustowskiego i jego walorów przyrodniczych. Bogaty jest tu świat wodnych ptaków: łabędzi, kaczek, gęsi. Występuje tu: lin, leszcz, okoń, szczupak, węgorz, karaś, miętus pospolity, płoć i ukleja.

Augustów - Rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej

Przepłyniecie Rzeczkę Klonownicę, najkrótszą żeglowną rzekę w Polsce. Jezioro Białe zachwyci Was jasnozieloną barwą i niezliczoną ilością ptactwa. Wpływając na jezioro Studzieniczne Wasz statek pokona Śluzę Przewięź, po czym zawinie do miejscowości Studzieniczna, malowniczo położonej na półwyspie.
 
 
O Studzienicznej nie będę się tutaj rozpisywał. Poświeciłem jej cały wpis na blogu.

Dwupokładowe statki Żeglugi Augustowskiej mieszczą nawet do 200 turystów a sam rejs jest bardzo przyjemny choć dla dzieci może wydawać się zbyt długi.
 
 
Jego trasa rozpoczyna i kończy się w porcie Augustów, dalej przepływamy przez rzekę Nettę, kolejne jeziora, dwukrotnie przez Śluzę Przewięź i powracamy do Portu.

Zobacz inne miejsca które warto odwiedzić - MAPA