Spotkanie ze sztuką wraz z elementami poradnictwa specjalistycznego

Spotkanie ze sztuką wraz z elementami poradnictwa specjalistycznego

W dniu 29.06. br. mieliśmy okazję zorganizować dla 60 osób spotkanie ze sztuką wraz z elementami poradnictwa specjalistycznego w Jaśle. Celem szczegółowym spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia u dzieci i ich rodzin pn. "Czas na aktywność w mieście Jaśle".

Każdy rodzic wie, że prawidłowe żywienie decyduje o zdrowiu dziecka i prawidłowym jego rozwoju, a racjonalne odżywianie ma bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka. Dlatego nawyki żywieniowe należy wpajać dzieciom od najmłodszych lat. Warunkiem koniecznym, aby to osiągnąć jest zaangażowanie, nabywanie i poszerzanie wiedzy rodziców, jak i dziadków z zakresu zdrowego żywienia, przekonanie wszystkich o konieczności wprowadzania tych zmian oraz wspólny cel, jakim jest zdrowie dzieci i ich rodzin.

Podczas spotkania z dietetykiem były poruszane kwestie prawidłowych zasad odżywiania oraz najczęściej popełnianych błędów żywieniowych. Rodzice dowiedzieli się również jak zachęcić dzieci do sięgania po zdrowe produkty i jak przygotowywać zdrowe przekąski oraz potrawy. Jest to ważne ponieważ, dieta dzieci musi być zrównoważona odżywczo odpowiednio dla ich wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości. W związku z tym dietetyk udzielił rady
w zakresie oceny jakości gotowych produktów.

Zobacz na YouTube - https://youtu.be/8ofwHjZdLTg

W ramach specjalistycznego poradnictwa oprócz konsultacji dietetycznej, rodziny mogły  korzystać również z psychologicznej, rehabilitacyjnej i logopedycznej.


Najmłodsi uczestnicy podczas imprezy uczestniczyli w różnorodnych konkursach artystyczno-plastycznych, brali udział w zabawach z klaunem oraz innych zabawach i grach animacyjnych. Mieli możliwość spróbowania swoich sił w chodzeniu na szczudłach, kręceniu talerzami oraz puszczaniu baniek mydlanych.


Poradom i zabawom towarzyszyła degustacje zdrowych przekąsek oraz soków.

Projekt "Czas na aktywność w mieście Jaśle" był  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dla MOPS w Jaśle.