Razem dla niepełnosprawnych sportowców (Holandia)

Razem dla niepełnosprawnych sportowców (Holandia)

W dniach 19.04-23.04.2013 r. w inicjatywy Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej w Toruniu, Cardea Jeugdzorg (Holandia) oraz Nabs (Holandia) odbyła się kolejna wymiana młodzieży polsko - holenderska. Przez blisko tydzień młodzi ludzie z obu krajów włączyli się w pomoc przy remoncie budynku który służy jako miejsce aktywnego wypoczynku osób niepełnosprawnych - niepełnosprawnych sportowców. Projekt odbywał się w Elahuizen (północna Holandia) - miejsca słynącego z pięknej okolicy oraz możliwości uprawiania wszelakich sportów wodnych.

Prace remontowe obejmowały szereg prac, od renowacji tarasu, prac stolarskich do zaawansowanych prac murarskich.

Przez kilka dni obiekt został w znacznym stopniu odremontowany a efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Projekt zakładał także prezentację sportów psich zaprzęgów wśród organizacji zajmujących się młodzieżą, niepełnosprawnymi i sportem. Polskie pokazy psich zaprzęgów cieszyły się dużym zainteresowaniem.


Przez ostanie kilka lat Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej wraz z Cardea Jeugdzorg oraz organizacją Nebas przeprowadziło kilka projektów wymian młodzieży. W tym roku organizacja Nabs kupiła zabytkowy budynek, który chcą udostępnić dla osób niepełnosprawnych na potrzeby uprawiania sportów wodnych.