Wyniki. VII Husqvarna Tour 2013 Border Rush po drugim dniu ~ Okiem obiektywu

Wyniki. VII Husqvarna Tour 2013 Border Rush po drugim dniu

Wyniki po drugim dniu Border Rush.


Po dwóch dniach wyścigu na średnim dystansie Husqvarna Tour 2013 (24 km) osiągnięto następujące wyniki:
- w klasie nielimitowanej (12 psów w zaprzęgu) najlepszy zaprzęg pokonał trasę
w 1 h 47 min 21 sek. W tej klasie na trzeciej pozycji uplasował się Polak - Grzegorz Burzyński, który tę trasę pokonał w 2 h 02 min 29 sek,
- w klasie limitowanej (do 6 psów w zaprzęgu) najlepszy wynik wyniósł 1 h 56 min 02 sek. Najlepsi byli zawodnicy ze Szwajcarii, Rosji i Litwy.
- Skijoring (narciarz biegowy ciągnięty przez psy) – najlepszy czas to 2 h 15 min 07 sek. Pierwsze trzy pozycje zajmują Czesi, natomiast na czwartym miejscu uplasowała się maszerka: Jolanta Kałat z Polski.

Na dystansie Sprint (12 km) klasyfikacja przedstawia się następująco:
- w klasie nielimitowanej (12 psów w zaprzęgu) pierwsze dwie pozycje zajmują Czesi (wynik ok. 52 min. i 55 min), trzecią pozycję zajmuje maszer z Holandii.
- w klasie limitowanej (do 6 psów w zaprzęgu) najlepszy maszer z Czech pokonał ją w ponad 52 minuty, na drugiej pozycji z 10 sekundową stratą goni go Igor Tracz ze swoim zaprzęgiem. Na czwartej pozycji plasuje się także polski zawodnik- Łukasz Paczyński.
- Skijoring (narciarz biegowy ciągnięty przez psy) – najlepszy wynik należy do maszera z Niemiec, który osiągnął wynik 56 min 03 sek.

Źródło: własne
Foto: openfoto