Inowrocław DogTrekking

Inowrocław DogTrekking

W sobotę 14 lipca na bezdroża i lasy Balczewskie (Inowrocław i okolice) ponownie wyruszyły czworonogi wraz ze swoimi właścicielami, by wziąć udział w szóstym etapie Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu.


 DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.

Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji jaką jest DogTrekking a zarazem gospodarzem był Powiat Inowrocławski jak i Nadleśnictwo Gniewkowo.


Podczas DogTrekkingu w Inowrocławiu uczestnicy (kobiety, mężczyźni, rodziny) mogli spróbować swoich sił na trzech trasach:
> 25 km a dla wytrwałych tzw. LONG
> 16 km dla początkujących tzw. MID
> 8 km trasy FITNESSProjekt współfinansowany ze środków Powiatu Inowrocławskiego oraz Stowarzyszenia na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.