Pałucki Dog Trekking

Pałucki Dog Trekking

W sobotę 16 czerwca odbyła się czwarta edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu wchodzącego w skład Polskiej Ligi DogTrekkingu. Miejscem STARTU/METY był Ośrodek Wypoczynkowy „RELAX” w Chomiąży Szlacheckiej (Gmina Gąsowa).


http://www.photoblog.pl

 DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.
http://www.photoblog.pl

Chomiąża Szlachecka (Gmina Gąsawa) położona jest na terenie ogromnych masywów leśnych wśród jezior Pojezierza Pałuckiego, regionu, który w latach pięćdziesiątych był największym odkryciem etnograficznym w Polsce. Ośrodek leży na Szlaku Piastowskim opodal prasłowiańskiej osady w Biskupinie oraz słynnej Wenecji Żnińskiej z piękną kolekcją wagoników i lokomotyw kolejki wąskotorowej.


Projekt finansowany ze środków Gminy Gąsowa.

Fotorelacja DogTrekking Gąsowa