Dog Trekking - Waganiec

Dog Trekking - Waganiec

W sobotę 26 maja br. spod zabytkowego i urokliwego kościółka w Przypuście z 1321 r. wystartowała kolejna edycja Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu wchodzącego w skład Polskiej Ligi DogTrekkingu - „wyjdź z psem na spacer - DogTrekking 10/25/50 km"


DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.


Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji i zarazem gospodarzem była Gmina Waganiec.
Przypust to miejsce szczególne. To właśnie te i inne okolice opisał Edward Stachura, na kartach swojej pierwszej powieści pod tytułem „Cała jaskrawość” (pierwsze wydanie 1969 r.).


W trakcie zawodów po raz pierwszy przygotowane były specjalne dwa Punkty Kontrolne (Check Point). W momencie dotarcia uczestników do Punktu Kontrolnego (PK) - zanotowany został czas przybycia a następnie uczestnicy systematycznie transportowani byli promem rzecznym na drugi brzeg Wisły (długość przeprawy 600 metrów), gdzie nastąpiła dalsza rywalizacja.


W przepięknych okolicach Gminy Waganiec uczestnicy (kobiety, mężczyźni i rodziny) mogli spróbować swoje siły na trzech trasach
  • LONG (mężczyźni, kobiety) ok.25 km
  • MID (mężczyźni, kobiety, kategoria rodzinna) ok. 18 km
  • FITNESS (mężczyźni, kobiety, kategoria rodzinna) ok. 9 km

Projekt „Dog Trekking-Waganiec” współfinansowany był ze środków Gminy Waganiec oraz środków Stowarzyszenia Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.

Fotorelacja DogTrekking Waganiec