11.11.11 czyli Śladami Lisa Kuli. Gra Miejska w Rzeszowie

11.11.11 czyli Śladami Lisa Kuli. Gra Miejska w Rzeszowie11.11.11 Gra Miejska w Rzeszowie. Zgłoś swoją drużynę.

WEJDŹ do gry - planszą jest MIASTO

W dniu 11 listopada o godz. 14.04 wystartuje Gra Miejska "Śladami Lisa-Kuli" w Rzeszowie. Gra miejska to nowa forma edukacji i rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gry miejskiej jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej, jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów.

Tematyką GRY MIEJSKIEJ będzie Leopold Lis-Kula.

Po co grać?

Gra Miejska oparta jest na autentycznych wydarzeniach z biografii Leopolda Lisa-Luli i jego pobytu w Rzeszowie. Podczas rozwiązywania zadań uczestnicy mogą odkryć w swoim mieście to, czego jeszcze nigdy nie zauważyli i poczuć się turystami w swoim codziennym otoczeniu. Gra Miejska łączy dobrą zabawę z poznawaniem historii.

Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki do rozwikłania tajemnicy. Etap uliczny Gry Miejskiej to niezwykły spacer po mieście, przypominający wejście w inny wymiar lub przelot wehikułem czasu. Drużyna, która pierwsza rozwiąże postawione przed uczestnikami zadania wygrywa.

Kto może grać?

Do zabawy zapraszamy chętnych w każdym wieku. Drużyny składające się z przyjaciół, rodzin, ekipy klasowe, studenckie itd. Gra Miejska jest wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu!

więcej informacji i zgłoszenia na stronie [prawe menu]


START ŻYWEJ LEKCJI HISTORII 11 listopada 2011 godz. 14.04 Plac Frany przy pomniku Lisa-Kuli. Dla zwycięzców nagrody.

UDZIAŁ BEZPŁATNY