Zabierz swojego psa ! - DogTrekking w Grudziądzu.

Zabierz swojego psa ! - DogTrekking w Grudziądzu.

W sobotę 16 lipca na leśnych ścieżkach w Powiecie Grudziądzkim, odbył się czwarty etap Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu, po raz pierwszy edycja odbyła się nocą.

 DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.


 Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji  i zarazem gospodarzem czwartego cyklu był Powiat Grudziądzki w szczególności: Tarpno - Owczarki - Dąbrówka Król. - Salno - Rogóźno Zamek - Szembruk - Wydrzno - Szynwałd - Jez. Kuchnia, a organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej. 

W przepięknych leśnych okolicach Powiatu Grudziądzkiego uczestnicy (kobiety, mężczyźni i rodziny) mogli spróbować swoje siły na trzech trasach: 10, 25 i 50 km.


Celem projektu "Dog-Trekking" była próba popularyzacji rekreacji sportowej jak i prezentacji walorów turystycznych, krajoznawczych i przyrodniczo-ekologicznych Powiatu Grudziądzkiego.

Projekt ten był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.