"Wyjdź na spacer z psem" - DogTrekking w Więcborku

"Wyjdź na spacer z psem" - DogTrekking w Więcborku

W sobotę 4 czerwca na bezdroża i lasy Krajny (Więcbork i okolice) ponownie wyruszyły czworonogi wraz ze swoimi właścicielami, by wziąć udział w drugim etapie Pucharu Kujawsko-Pomorskiego w DogTrekkingu.


DOGTREKKING - to sposób na aktywną rekreację dla każdego a w szczególności dla tych którzy lubią spędzać czas w towarzystwie swojego najwierniejszego przyjaciela - psa. Człowiek w w duecie z psem pokonuje ustaloną trasę, poruszając się w kierunku kolejnych punktów kontrolnych, które nanoszone są na mapę. Każdy dostosowuje tempo marszu do swoich możliwości oraz kondycji fizycznej psa. Sam decyduje o postojach. Nie jest tu potrzeba specjalna kondycja, każdy zdrowy pies z właścicielem bez problemów pokona trasę.Miejscem rozgrywania tej nowej formy rekreacji  i zarazem gospodarzem drugiego cyklu było Miasto i Gmina Więcbork, a organizatorem Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej.


W przepięknych lasach Krajny (okolice Więcborka) uczestnicy (kobiety, mężczyźni i rodziny) mogli  wypróbować swoje siły na trzech trasach:
  • 20 km dla początkujących tzw. MID
  • 35 km a dla wytrwałych tzw. LONG
  • 8 km trasy FITNESS
W Dogtrekkingu Więcbork uczestniczyło blisko 100 uczestników, niektórzy przyjechali by zmierzyć się z innymi, drudzy by pospacerować po pięknych okolicach Miasta i Gminy Więcbork. Oprócz lokalnych uczestników z kujawsko-pomorskiego  przyjechali uczestnicy z innych regionów Polski - okolic Białegostoku, Warszawy oraz Łodzi.

Celem projektu "Dog-Trekking" była próba popularyzacji rekreacji sportowej jak i prezentacji walorów turystycznych, krajoznawczych i przyrodniczo-ekologicznych Miasta i Gminy Więcbork.

Projekt ten był współfinansowany przez Miasto i Gminę Więcbork.

Fotorelacja DogTrekking Więcbork