Debata o Parku na Bydgoskim

Debata o Parku na Bydgoskim

We wtorek (1 marca) wieczorem na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące zagospodarowania Parku na Bydgoskim Przedmieściu. W konsultacjach udział wzięli także przedstawiciele Stowarzyszenia.

Telewizja Kablowa Toruń


Pierwszy etap dyskusji nad koncepcją rewitalizacji Parku Miejskiego za nami. Teraz magistrat, projektant, wspólnie z mieszkańcami będą się zastanawiali nad poprawkami projektu.

Rewitalizacja parku warta będzie w sumie niemal cztery i pół miliona złotych. Dzięki nim w parku powstaną m.in. nowe alejki, toalety, amfiteatr, place zabaw, boisko, odnowiona zostanie fontanna.

Projekt ma zostać zamknięty dopiero pod koniec marca, do tego czasu więc jego autorzy, urzędnicy miejscy oraz kilkunastoosobowa grupa mieszkańców wybranych z tych, którzy podczas spotkania wypełnili specjalne ankiety, zajmie się wprowadzeniem ewentualnych poprawek.

Nad koncepcją zagospodarowania parku pracuje więc wiele osób, a okazji do dalszych rozmów na ten temat z pewnością nie zabraknie. Pierwszy etap rewitalizacji, planowany na lata 2011-2013.

Opinie uczestników debaty: