Gwiazdka na Wyspach Brytyjskich ~ Okiem obiektywu

Gwiazdka na Wyspach Brytyjskich


Boże Narodzenie to czas spędzany z rodziną, a także – coraz częściej – czas wspólnych, rodzinnych wyjazdów. Warto więc wybrać się do Wielkiej Brytanii, gdzie siła świątecznej tradycji sprawia, że okres bożonarodzeniowy to moment szczególny – pełen świątecznych dekoracji, jarmarków, muzyki, teatralnych przedstawień i specjalnych atrakcji dla najmłodszych.

W Wielkiej Brytanii co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia organizowanych jest wiele imprez okolicznościowych, które mają wprowadzić wszystkich w niepowtarzalny świąteczny nastrój. Liczne zimowe atrakcje uprzyjemniają mieszkańcom i turystom długie i chłodne wieczory. Co roku odbywają się koncerty, z których fundusze przeznacza się na cele charytatywne. W niektórych muzeach czy kościołach spotkają się dzieci, aby posłuchać kolęd lub świątecznych opowieści w wydaniu muzyków i aktorów.

R E K L A M A


Świąteczne jarmarki

Nie tylko dzieci na Wyspach Brytyjskich, ale i dorośli czekają na doroczne, świąteczne jarmarki, które stają się okazją zarówno do zakupów jak i do spotkań z przyjaciółmi oraz krewnymi. W tak znamienitym towarzystwie można więc napić się grzanego wina i zjeść bakaliowe babeczki słuchając jednocześnie kolęd. Najczęściej, poustawiane na świeżym powietrzu stragany oferują całą gamę nietypowych upominków i bożonarodzeniowych ozdób. W pobliskich butikach, otwartych wyjątkowo do późna, można kupić świąteczne prezenty.

Festyn Bankside Frost Fair czyli po prostu Bankside Winter Festival w Londynie (od 12 grudnia) to echo czasów, kiedy dawno temu Tamiza zamarzała, a londyńczycy świętowali ślizgając się na lodzie. Obecnie festyn organizuje się przy trasie spacerowej nad rzeką, przy Tate Modern Gallery, aż do Szekspirowskiego Teatru – The Globe. Atrakcje to między innymi psie zaprzęgi, zimowy targ i uliczne przedstawienia.

Źródło: Życie Warszawy
Foto: visitbankside.com