Heppening - 21 latających lampionów

Heppening - 21 latających lampionów


Mijają dwie dekady od tragicznych wydarzeń na głównym placu Pekinu Tiananmen. 4 czerwca 1989 roku żołnierze Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej utopili we krwi protest studentów, którzy mieli dość limitowanej wolności. Jak twierdzą władze zginęło wówczas 241 osób, w tym kilkudziesięciu żołnierzy. Według szacunków zachodnich organizacji humanitarnych liczba ofiar mogła sięgnąć nawet siedmiu tysięcy.

Przyjdź w sobotę 5 czerwca o godz. 21.00 na Bulwar Filadelfijski (obok przystani AZS) by w geście pamięci w niebo wypuścić 21 latających lampionów. Nie musisz mieć swojego lampionu - dostaniesz go na miejscu.

Ten praktykowany w Chinach i Tajlandii zwyczaj jest pięknym i fascynującym sposobem na rozświetlenie nocnego nieba. Tradycja puszczania lampionów jest praktykowana w tych krajach od 2000 lat. Według tamtejszych wierzeń zapisane na lampionie życzenie spełni się, gdy wzniesie się on do nieba.

------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------


Projekt realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obwodu Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywności Społeczno-Artystycznej z Torunia, Fundacja FERSO oraz Stowarzyszenie „Wspólna Troska”
Europejskie partnerstwo – bezpłatne działania dla osób zainteresowanych realizacją projektów wspierających młodzież, z naciskiem na współpracę międzynarodową.