Hill's Cup Plzeň. Debiut - pierwsze koty za płoty

Hill's Cup Plzeň. Debiut - pierwsze koty za płoty

Przed startem

Hill's Cup to pucharowy cykl zawodów rozgrywanych w dyscyplinach indywidualnych sportu psich zaprzęgów (canicross, bikejoring i scooter). Hill's Cup składa się z trzech edycji w trzech różnych miastach Republiki Czeskiej.

W pierwszych zawodach pucharowych w Plzeň pojawiła się cała czołówka ze środkowej Europy, Czesi, Słowacy i zawodnicy z Polski a atmosferę podgrzewa pula nagród dla zwycięzców całego cyklu 30 000 koron. Szczególnie emocjonujący na trudnej interwałowej trasie był trzeci etap w niedzielę, gdyż zawodnicy startowali na dochodzenie wg zsumowanych wyników z dwóch pierwszych dni, gdy starty odbywały się na czas.

Pomimo fatalnego upadku i defektu roweru podczas pierwszego etapu w bikejoringu i szybkiej naprawy, Grzegorzowi Chudzikowi udało się szczęśliwie ukończyć etap. Strata ok 5 min. cennego czasu była nie do odrobienia już do końca zawodów. Kolejne dwa etapy to próba nadrobienia strat czasowych z pierwszego dnia. Wystarczyło to jedynie na nadrobienie kilku pozycji.

Sztafeta - Grzegorz Chudzik (nr. 153)

Po zakończeniu części zasadniczej rozegrano jeszcze bardzo widowiskowe sztafety. Była to okazja do odgryzienia się za nieudane starty. W sztafecie Chudzik wystartował w konkurencji canicross by po pierwszej zmianie kolejnemu zawodnikowi ciężko wywalczoną 5 pozycję.