Anita Andreassen - multimedalistka ~ Okiem obiektywu

Anita Andreassen - multimedalistka

Share
Justyna Kowalczyk i Kristin Stoermer Steira Foto: Petr David Josek AP

Nagroda Egebergs Aerspris jest najważniejszą norweską nagrodą sportową przyznawaną od 1919 roku dla sportowców wyróżniających się osiągnięciami w więcej niż jednej dyscyplinie.

W 1996 roku laureatką tej prestiżowej nagrody była a tym samym najciekawszą była Anita Andreassen - trzykrotna mistrzyni świata w wyścigach psich zaprzęgów, uczestnik kolarskich mistrzostw świata i medalistka mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich.


R E K L A M A



W tym roku najpoważniejszą kandydatką do tej prestiżowej nagrody jest Norweska biegaczka narciarska Kristin Stoermer Steira która wystąpi na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Barcelonie w biegu na 5000 metrów. Jest na tym dystansie aktualną mistrzynią Norwegii.

28-letnia Steira zdobyła podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver złoty medal w sztafecie, lecz posiada również od wielu lat osiągnięcia lekkoatletyczne.

W ubiegłym roku została mistrzynią Norwegii w biegu na 5000 metrów.

- Zaraz po odłożeniu nart rozpoczęłam treningi na bieżni i właściwie aż do mistrzostw w Barcelonie nie będę trenować na nartach z rolkami. Będę natomiast uczestniczyć w wielu mityngach lekkoatletycznych. W Vancouver nie zdobyłam medalu indywidualnie i przegrałam o ułamek sekundy z Justyną Kowalczyk i dlatego moim nadrzędnym celem są teraz narciarskie mistrzostwa świata w Oslo w przyszłym roku. Treningi letnie na bieżni znakomicie uzupełnią mój trening narciarski - powiedziała biegaczka.

Źródło: en.wikipedia.org
Share

R E K L A M A