Wyścigi zaprzęgów "O Złoty But" - Przytkowice 2010 ~ Okiem obiektywu

Wyścigi zaprzęgów "O Złoty But" - Przytkowice 2010

W dnia 20-21 lutego 2010 r. w Przytkowicach odbyła się XIV edycja międzynarodowych wyścigów psów zaprzęgowych „O Złoty But”. Jest to jedna z najstarszych cyklicznie organizowanych imprez dla maszerów w Polsce.

Łukasz Paczyński i jego mistrzowski zaprzęg. Foto: Grzegorz Chudzik Galeria Dzień 1 | Galeria Dzień 2

Na zawody, pomimo obaw o niesprzyjającą aurę i brak śniegu, zgłosili się liczni zawodnicy, którzy przyjechali z nie tylko z Polski. Organizatorzy współpracy ze strażakami z OSP Przytkowice i OSP Leńcze, przygotowali wymagającą trasę o długości ok. pięciu kilometrów. Oczywiście najlepsi zostali obdarowani tradycyjnym złotym butem.

Puchary ufundowana przez lokalne władze tj. dla najszybszego zaprzęgu zdobył Grzegorz Hachoł. Puchar dla najszybszej zawodniczki zdobyła Jolanta Kałat. Puchar dla najszybszego zaprzęgu w kategorii B psów ras północnych zdobył Damian Reszka, w kategorii C - Łukasz Ptaś, a w kategorii D - Łukasz Paczyński.

Źródło: własne