Boży doping - Ryan Hall ~ Okiem obiektywu

Boży doping - Ryan Hall

Ryan Hall Foto: insidesocal.com

Zapytacie pewnie co Bóg, chrześcijaństwo, ma wspólnego ze sportem. Jak się okazuje bardzo wiele. Pismo Święte już 2000 lat temu uczyło o tym jaką postawę przyjąć podczas zawodów. W jednym z listów Św. Pawła czytamy: „Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali”, ale co jeżeli nam się nie uda? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w prezentowanym poniżej filmie.

Główną sylwetką prezentowanego filmu jest - Ryan Hall (red. posiadacz przesympatycznego psa syberian husky).

Urodził się 14 października 1982 w Big Bear Lake w Californi. Jest w tej chwili uważany za jednego z najlepszych białych maratończyków na świecie. Jego rekord życiowy w maratonie również jest imponujący 2:06'17". Mierzy 178 cm wzrostu, a waga startowa to 59 kg. Studiował na collegu w Stanford gdzie zdobywał trofea w lidze NCAA zarówno w drużynie kończąc na drugim miejscu w 2003 roku oraz indywidualnie na 5km w 2005 roku. W tym samym roku poślubił znaną amerykańską biegaczkę Sarę Bei (8'56” na 3km). Po collegu rozpoczął swoją profesjonalną karierę, która trwa do dzisiaj.


Film jest z polskimi napisami. Jeżeli nie widzisz napisów to w trakcie odtwarzania, możesz je włączyć wciskając przycisk w prawym dolnym rogu okna odtwarzania


R E K L A M A